Visas ziņas

ASV vēlreiz pagarina licenci sadarbībai ar Huawei

ASV vēlreiz pagarina licenci sadarbībai ar Huawei

ASV konfrontācija ar Ķīnas uzņēmumu Huawei turpinās.

ASV Tirdzniecības departaments vēlreiz pagarinājis pagaidu vispārējo licenci sadarbībai ar Huawei. Iepriekšējā atļauja beidzas šodien – 16. februārī. Tikai šoreiz licence tika pagarināta uz 45 dienām, nevis uz 90 kā iepriekš. 

45 dienu pagarinājums ir nepieciešams, lai ļautu esošajiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, it īpaši  ASV lauku rajonos, turpināt darboties droši ekspluatējot esošos tīklus un vienlaicīgi meklējot alternatīvas turpmākajam darbam,

Tiek pieļauts, ka šāds pagaidu variants tiks pagarināts vēl arī turpmāk.

Vēl viena apsūdzība

Tajā pašā laikā ASV prokuratūra ir apsūdzējusi kompāniju Huawei komercnoslēpuma zādzībā un palīdzībai Irānai, kurai tiek piemērotas sankcijas.

Apsūdzības rakstā teikts: Lai piekļūtu komercnoslēpumam Huawei darbinieki izmantoja dažādas taktikas informācijas iegūšanu no saviem iefiltrētajiem cilvēkiem zinātniski pētnieciskās iestādēs līdz fizisko datu iegūšanai.

Arī ASV Federālais izmeklēšanas birojs paziņoja par pierādījumiem saistībā ar uzņēmējdarbību valstīs, kuras ir ASV sankciju sarakstā. Huawei iekšējā sarakstē dati tika slēpti. Piemēram kods A2 apzīmēja Irānu, bet  kods A4” – Ķīnu. Huawei strādāja  šajās valstīs caur Skycom nodaļu, savukārt Huawei darbinieki noliedz saistību starp abiem uzņēmumiem.

Politiskā vajāšana?

Kompānija Huawei jau ir nosaukusi apsūdzības par Politisko vajāšanuun paziņojusi, ka ASV valdība izmanto visu savas nācijas varu, lai veiktu uzbrukumus privātam uzņēmumam“.

Šajos strīdos neviena tiesa neesot konstatējusi, ka Huawei nodarbojās ar intelektuālā īpašuma zādzībām vai pieprasījusi Huawei atlīdzināt zaudējumus“.

Avots: U. S. Department of CommerceDepartment of JusticeHuawei

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top