Visas ziņas

Coinbase darbinieki pārdevuši akcijas 4,5 mljrd. $ vērtībā

Coinbase uzņēmuma darbinieku akcijas

Foto: Unsplash

Biržas Coinbase darbinieki un investori pārdeva vairākus miljonus akciju pēc šonedēļ notikušā listinga.

Pēc Capital Market Laboratories un Coinbase investoru portāla datiem – darbinieki pavisam pārdeva 12 965 079 akcijas, nopelnot 4,5 mljrd. $ saskaņā ar piektdienas aizvēršanas cenu – 344,38 $. Turklāt Capital Market Laboratories datu bāzē ir ziņas tikai par pārdošanu, taču nav par insaideru akciju iegādi.

Coinbase finanšu direktore Alesia Haas pārdeva visas viņai pieejamām akcijas ar cenu – 388,73 $, bet ģenerāldirektors Braiens Armstrongs pārdeva 749 999 akcijas trijās transakcijās par dažādām cenām, nopelnot 291 827 966 $. Viņa rīcībā vēl paliek 300 001 akcija.

Dati izraisīja kopienas dalībnieku sašutumu sociālajos tīklos – daži no tiem Coinbase vadības rīcību salīdzināja ar “pamp un damp” shēmu, kas komandas dalībnieki pārdod savus tokenus mazumtirdzniecības investoriem uzreiz pēc listinga. Tomēr situācija nav tik viennozīmīga. “Tas ir tiešais listings, nepiesaistot finansējumu. Tirgū burtiski nebūtu nekādu akciju, ja neviens tās nepārdotu”, – raksta viens no komentētājiem. Turklāt kompānijas vadītājiem pieder opcijas akciju iegādei, tāpēc tikai daļa viņu daļu tika pieteikta kā pārdošanai pieejama listinga brīdī.

Kurš pērk šīs akcijas? Ir zināms vismaz viena pircēja vārds. Tā ir kompānija Ark Invest, kura līdz šim investējusi COIN vairāk kā 350 milj. $.

“Ignorējiet troksni saistībā ar riska kapitālistu pārdošanu, – raksta analītiķis Fomocap. – Tas ir normāli tiešajam listingam jebkāda iespējamā iemesla dēļ. Es lieku uz to, ka COIN būs milzīgs potenciāls tradicionālajos tirgos, pateicoties to fondu un mazumtirdzniecības investoru interesei, kas vēlas iesaistīties ne tikai bitkoinā, bet arī daudzos alternatīvos projektos. Tam pievienojiet gaidāmos korporatīvos tokenus. Tas ir liels notikums”.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top