Tehnoloģijas

Nedēļas lasītākās ziņas (14. – 20. novembris 2022.)

Nedēļas lasītākās ziņas (10. – 16. janvāris 2022.)

Nedēļas lasītākās, svarīgākās un interesantākās ziņas.

Latvijā ienāk jauni elektroauto no Beļģijas – Addax

Latvijas tirgū ir ienācis Beļģijas elektrisko komercauto ražotājs Addax Motors. Uzņēmums savā segmentā ražo pirmās komercpakalpojumiem paredzētās elektroautomašīnas, kuras var aprīkot ar dažādām virsbūvēs konfigurācijām, gan specifisku darbu veikšanai, gan preču transportēšanai. Latvijā Addax elektroautomašīnas izplatīs labiekārtošanas un uzkopšanas pakalpojumu sniedzējs Profiks Clean. Lasīt vairāk.

Polijas gaisa spēku lidmašīnas kaujas gatavībā un ASV nosūta stratēģiskās izlūkošanas dronu RQ-4 Global Phoenix

Fermā Perevodovas ciematā Polijas teritorijā pie Ukrainas robežas otrdien noticis sprādziens graudu kaltē. Saskaņā ar vienu no versijām sprādzienu izraisīja Krievijas raķešu vai to atlūzu trāpījums. Lasīt vairāk.

Kādas ir populārākās paroles lietotāju vidū 2022. gadā?

Vārds “Password” (poarole) ir kļuvis par populārāko paroli, ko cilvēki izmanto, lai aizsargātu savus kontus 2022. gadā. Tas norādīts uzņēmuma – paroļu pārvaldnieka NordPass ziņojumā, kas analizējis paroles 30 valstīs. Lasīt vairāk.

AS Sadales tīkls jaunie tarifi sagraus saules paneļu uzstādīšanu mājsaimniecībās

AS Sadales tīkli izstrādātais jaunais tarifu sadārdzinājuma projekts būtiski palielinās izdevumus visām Latvijas mājsaimniecībām, bet īpaši tas ir vērsts pret energoefektīvām mājsaimniecībām, kurām elektroenerģijas pieslēguma un piegādes izmaksas palielināsies līdz pat 7 reizēm. Lasīt vairāk.

Ukrainas Bruņotie spēki ievilina krievus slazdā (Video)

Ukrainas Bruņotie spēki frontē izmanto arī viltus mērķus, uz vienu no tiem uzķērās krievu militāristi, uzbrūkot no gaisa ar dronu. Krievijas kamikadzes drons reāla mērķa vietā veica uzbrukumu ukraiņu radiolokācijas stacijas S-300PS butaforijai. Lasīt vairāk.

Ukrainas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzība ir pārtvērusi Krievijas raķeti Kh-55 ar kodollādiņa simulatoru

Ukrainas pretgaisa aizsardzība virs Kijivas pārtvēra Krievijas raķeti Kh-55, ko Krievijas Federācija ir paņēmusi no sava kodolarsenāla, tomēr kodolgalviņas vieta šoreiz bija tukša. Ar šo informāciju dalījās Defense News. Lasīt vairāk.

“Radio Svoboda” publicēja kadrus no slavenā Černobajevkas lidlauka (Video)

11. novembrī Ukrainas bruņotie spēki pretuzbrukuma laikā spēja atbrīvot Černobajevku no iebrucējiem. Ukrainas žurnālisti pēc kāda laika ieradās ciematā, lai nofilmētu redzēto. Vakar Ukrainas “Radio Svoboda” žurnālisti savā Telegram kanālā ievietoja video no Černobajevkas. Lasīt vairāk.

Ukrainas bruņotie spēki atstāj “slapju vietu” no krievu “Tornado”: apstiprināts otrais MLRS likvidācijas gadījums

Ukrainas karavīri Luganskas apgabalā ar NATO haubices “M777” palīdzību iznīcinājuši vēl vienu Krievijas daudzlādiņu raķešu palaišanas sistēmu “Tornado”. Lasīt vairāk.

Šoka stāvoklī esošais okupants parāda HIMARS trāpījuma sekas (Video)

Krievu karavīrs nevarēja atrast vārdus pēc tam, kad Ukrainas Bruņotie spēki “apmīļoja” Krievijas armijas militāro tehniku. Ukrainas militārpersonu darbs pielietojot ASV MLRS turpina pārsteigt ienaidnieku. Parādījušies svaigi kadri, kuros var aplūkot, kas paliek pāri no tehnikas pēc HIMARS raķetes trāpījuma. Lasīt vairāk.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top