Visas ziņas

Ar otro pēc kārtas CAPA balvu „WIZZ AIR” apliecina ilgspējības līderes lomu pasaulē

Ar otro pēc kārtas CAPA balvu „WIZZ AIR” apliecina ilgspējības līderes lomu pasaulē

CAPA Āzijas Aviācijas samitā Kualalumpurā Eiropas visstraujāk augošā lidsabiedrība „Wizz Air” otro gadu pēc kārtas saņēma Pasaules labākās lidsabiedrību grupas vides ilgtspējības jomā gada balvu.

CAPA balvas par izciliem sasniegumiem vides ilgtspējības jomā tiek piešķirtas lidsabiedrībām, lidostām un piegādātājiem, kas uzņēmējdarbības priekšplānā izvirza klimata pārmaiņas. Kandidātus balvu piešķiršanai neatkarīgi pēta aviācijas centra CAPA analītiķi, kā arī ogļskābās gāzes izplūdes samazināšanas stratēģi „Envest Global”. CAPA, kas ietilpst „Aviation Week Network”, ir viens no pasaulē uzticamākajiem aviācijas un gaisa pārvadājumu nozares tirgus informācijas avotiem.

„Wizz Air” saņēma CAPA atzinību par nemitīgajiem pūliņiem ilgtspējības jomā. Šī Eiropas ultrazemizmaksu lidsabiedrība ekspluatē vienu no jaunākajiem avioparkiem pasaulē[1] ar viszemāko ogļskābās gāzes izplūdes līmeni konkurējošo lidsabiedrību vidū[2]. „Wizz Air” ogļskābās gāzes izplūdes apjoms 2023. finanšu gadā sasniedza 53,8 gramus uz pasažierkilometru, kas ir par 11 % mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā[3]. Lai to panāktu, lidsabiedrība ir ieguldījusi lielus līdzekļus avioparkā un vecākas lidmašīnas aizstājusi ar jaunāko tehniku — „Airbus” A321neo —, kas nodrošina ogļskābās gāzes izplūdes samazinājumu par 20 % un trokšņa līmeņa un slāpekļa oksīda izplūdes samazinājumu par 50 %[4].

„Wizz Air” ir izveidojusi arī skaidru un īstenojamu ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) izmantošanas stratēģiju. Tā ietver nākotnes patēriņa līgumus un sadarbību ar piegādātājiem, tostarp „Mabanaft”, „Neste”, OMV un „Cepsa”. Lai papildus atbalstītu SAF izstrādi, lidsabiedrība ir veikusi pirmo 5 miljonu sterliņu mārciņu kapitāla ieguldījumu Apvienotās Karalistes biodegvielas uzņēmumā „Firefly Green Fuels” un „Indigo Partners” sastāvā piedalījusies 50 miljonu ASV dolāru ieguldījumā SAF jaunuzņēmumā „CleanJoule”, kas atrodas ASV. Turklāt 2023. gada maijā „Wizz Air” kļuva par pirmo lidsabiedrību Ungārijā, kas komerciāli izmēģinājusi SAF piegādi Budapeštas lidostā un no Budapeštas veikusi piecus lidojumus ar 35 % SAF maisījumu.

„Wizz Air” vadītājs Jožefs Vāradi sacīja: „Ir liels gods otro gadu pēc kārtas saņemt CAPA Pasaules vides ilgtspējības balvu. Tā apstiprina „Wizz Air” kolektīva čaklo darbu un centību, kā arī mūsu apņemšanos līdz 2030. gadam vēl par 25 % samazināt ogļskābās gāzes izplūdes apjomu. Mūsu ultrazemo cenu modelis ir apliecinājis, ka ir ilgtspējīgs pēc būtības: mēs visefektīvāk ekspluatējam jaunākās tehnoloģijas lidmašīnas ar viszemāko izmešu līmeni uz pasažierkilometru nozarē. Tāpat mēs esam veikuši ievērojamus ieguldījumus SAF, gan nodrošinot apjomus 2025. gadā Eiropā gaidāmajām normām, gan palīdzot ieviest dzīvē jaunas tehnoloģijas. Mēs lepojamies, ka esam virzības uz ilgtspējīgākiem gaisa pārvadājumiem priekšgalā un nosakām nozares standartus.”

Aviācijas centra CAPA pārstāvis sacīja: „Otro gadu pēc kārtas „Wizz Air” tiek apbalvota ar CAPA Pasaules labākās lidsabiedrības / lidsabiedrību grupas vides ilgtspējības jomā gada balvu. „Wizz Air” pirmo vietu salīdzinošā vērtējuma pārskatā nosaka tās nepārspējamā ilgtspējības stratēģija, kuras rezultāts ir jauna, degvielu taupoša un augstas ietilpības avioparka izmantošana lidsabiedrības tīklā, ieguldījumi ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) izpētē un izmantošanā, kā arī nemitīgas darbinieku mācības.

Uz ultrazemām cenām orientētā „Wizz Air” ir izkļuvusi no Covid-19 pandēmijas kā viena no pārliecinošākajām uzvarētājām Eiropā. Lai gan gaisa pārvadājumu apjoms Eiropā kopumā joprojām ir zemāks par pirmspandēmijas līmeni un daudzas lidsabiedrības vēl nav atjaunojušas tīklus un darbību, „Wizz Air” ir izdevies ne tikai apsteigt vairuma līdzīgu lidsabiedrību izaugsmi, bet arī par vairāk nekā trešdaļu palielināt kopējo pārvadājumu apjomu. Lidsabiedrība ir parādījusi pielāgošanās spēju un elastību Covid-19 pandēmijas laikā, kā arī reaģējot uz kāpumiem un kritumiem gaisa pārvadājumu atveseļošanās periodā.

Tā kā gaisa pārvadājumi Eiropā turpina atjaunoties, „Wizz Air” turpinās ieņemt līderpozīciju šajā procesā un paplašināt pūliņus ilgtspējības jomā. Turklāt lidsabiedrība pilnveido uzņēmumu un uzņēmējdarbības modeli, lai uzlabotu darbības rezultātus lidojumu, finansiālās veselības un klientu apkalpošanas jomā.”

Par „Wizz Air”

Eiropas visstraujāk augošā ultrazemizmaksu lidsabiedrība „Wizz Air” ekspluatē 184 Airbus lidmašīnu A320 un A321 avioparku. Aizrautīgu aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot „Wizz Air” par 51,1 miljona pasažieru izvēli finanšu gadā F23, kas beidzās 2023. gada 31. martā. „Wizz Air” akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ. Nesen uzņēmums ir nosaukts par vienu no desmit pasaules visdrošākajām lidsabiedrībām pasaules vienīgās lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūras airlineratings.com vērtējumā, Air Transport World (ATW) 2020. gadā to atzina par gada lidsabiedrību, kā arī 2019. un 2023. gadā lidsabiedrība ieguva Air Transport Awards, kas ir visaugstākais pagodinājums, ko var saņemt lidsabiedrība vai persona, un izsaka atzinību personām un organizācijām, kuras izcēlušās ar lieliskiem rezultātiem, inovācijām un izciliem pakalpojumiem. 2021.-2023. gadā „Wizz Air” ir atzīta arī par ilgtspējīgāko zemizmaksu lidsabiedrību Pasaules finanšu ilgtspējas balvu pasniegšanā un par 2022. gada globālo vides ilgtspējības lidsabiedrību grupu aviācijas centra CAPA Aviācijas balvu par izcilību piešķiršanā. Lai uzzinātu vairāk par „Wizz Air”, apmeklējiet vietni https://wizzair.com/.

[1] „Wizz Air” avioparka vidējais vecums ir 4,2 gadi.

[2] Pamatojoties uz jaunāko publicēto informāciju par izmešiem, kas attiecas uz finanšu gadu („Ryanair”, „EasyJet”). Pārskata periodu atšķirību dēļ skaitļi un laikposmi sakrīt nepilnīgi.

[3] Pamatojoties uz „Wizz Air” oficiālo gada pārskatu.

[4] Salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes A320ceo saimes lidmašīnām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top