Valūtas

Libānā strauji pieaug bitkoina cena

Meklēšanas rezultāti Tīmekļa rezultāti Lebanon
Valstīs, kur vietējās fiat valūtas vērtība samazinās, pieprasījums pēc bitkoina strauji pieaug. Attiecīgi šī aktīva vērtība šādās valstīs ir augstāka nekā vidēji citur pasaulē.

Šonedēļ vidējā BTC cena tirgū bija aptuveni 7500 USD, tikmēr Libānā monētas cena pieauga līdz USD 15 000. Par to liecina LocalBitcoins platformas dati.

Līdzīga tendence iepriekš tika novērota Argentīnā pēc peso sabrukuma. Tagad tā ir arī Libānā. Kriptovalūtas turētāji to pārdod par 22,678 miljoniem Libānas mārciņu, kas ir ekvivalents 15 000 USD. Bitkoins šobrīd ir viens no pieprasītākajiem finanšu instrumentiem Libānā.

Kopš pagājušā gada oktobra Libānas mārciņa attiecībā pret ASV dolāru sabruka par vairāk nekā 50%. Valstī pieaug inflācija, kas jau ir izraisījusi sociāli politisko krīzi un tautas nemierus.

Kapitāla investīcijas BTC Libānā sāka pieaugt jau ziemā. Pēc telekanāla Al Jazeera ziņām, valsts iedzīvotāji vairs netic nacionālajai valūtai un masveidā pāriet uz digitālajiem aktīviem.

Tajā pašā laikā Libānas Centrālā banka mudina iedzīvotājus nepirkt bitkoinus un aizliedz finanšu iestādēm apstrādāt darījumus ar kriptovalūtām. Tāpēc vietējie tirgotāji izmanto dažādas ārvalsts platformas, lai nopirktu un pārdotu BTC.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top