Mainings

20% bitkoina maineru joprojām strādā no Ķīnas

Bitkoina mainings Ķīnā

Amixstudio/Depositphotos

Pēc kriptovalūtas ieguves aizlieguma Ķīnā vietējie kriptovalūtas ieguvēji joprojām aizņem līdz pat 20% no kopējā tīkla hašreita. Par to, atsaucoties uz ekspertiem, ziņo CNBC.

Bens, kurš ir viens no kriptovalūtas ieguvējiem Ķīnā, pastāstīja, ka šobrīd valstī vietējie kriptovalūtas ieguvēji darbojas pagrīdē. Viņš nodarbojas ar  kriptovalūtas ieguvi kopš 2015. gada, un viņa īpašumā ir 6000 kriptovalūtas ieguves iekārtu.

Pēc varas iestāžu aizlieguma iegūt kriptovalūtu, viņš pārvietoja savas iekārtas dažādās Ķīnas provincēs, lai nebūtu pamanāns liels elektroenerģijas patēriņš vienā objektā.

1000 kriptovalūtas ieguves iekārtas ir izvietotas dažādās vietās valstī, kur vien ir iespēja iegūt elektroenerģiju no valsts elektroenerģijas tīkla, bet 5000 maineriem tiek izmantota divu mazu hidroelektrostraciju elektroenerģija.

Bens sacīja, ka, veicot uzņēmējdarbību Ķīnā, viņš ir pieradis izmantot dažādus “risinājumus”, lai apietu valsts noteiktos kriptovalūtas iegūšanas aizliegumus, “taču pēdējā pusgada laikā nav iespējams paredzēt, cik stingrus pasākumus valdība pieņems, lai iznīcinātu kriptovalūtas ieguves sfēru,” uzsver Bens.

Bens paskaidroja, ka trafikus uzrauga viens no lielākajiem telekomunikāciju uzņēmumiem “China Telecom”. Uzņēmums informāciju par iespējamiem pārkāpumiem nodod valdībai, no kurienes informācija tiek nodota tālāk vietējām pašvaldībām. Vietējās varas iestādes tieši sazinās ar spēkstaciju īpašniekiem, lai izmeklētu pārkāpumus.

Ar to saskārās arī Bens un kriptovalūtas ieguves iekārtas bija jāizslēdz uz vairākām dienām, taču šobrīd viņa darbību piesedz kāds no hidroelektrostacijas īpašniekiem.

Saskaņā ar Ķīnas kiberdrošības uzņēmuma “Qihoo 360” datiem, novembrī kriptovalūtas ieguvei katru dienu tika izmantotas 109 000 IP adreses. Lielākoties kriptovalūta tiek iegūta Guandunas, Dzjansu, Džedzjanas un Šaņdunas provincēs.

Maineri, kas iepriekš darbojās Ķīnā un pārzina situāciju, ir apstiprinājuši CNBC, ka šobrīd vēl joprojām daudzi slepus nodarbojās ar kriptovalūtas ieguvi. Viens no kriptovalūtas ieguvējiem uzsvēra, ka ir iespējams izmantot tehnoloģijas, kas palīdz slēpt aizdomīgus trafikus.

Taču, pēc “Foundry” viceprezidenta Kevina Džana teiktā, Ķīnas kriptovalūtas maineri saskarsies ar jaunu problēmu, jo Sičuaņā un Junaņā sāksies sausuma sezona. Saistībā ar sausā perioda iestāšanos daudzas iekārtas būs jāpārvieto uz Sjiņdzjanas provinci un Iekšējo Mongoliju, kur elektroenerģiju galvenokārt ražo no oglēm. Šobrīd šajos reģionos nav mazu privātu elektrostaciju, kurām kriptovalūtas ieguves uzņēmumi varētu pieslēgties, nenonākot valsts varas iestāžu uzmanības lokā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top