Visas ziņas

Bitkoins pēc halvinga

Piecus populārākie bitkoina uzvedības scenāriji pēc halvinga

Kompānija CoinShares izvērtējusi piecus iespējamos bitkoina uzvedības scenārijus pēc gaidāmā halvinga – no katastrofāla un negatīva līdz pozitīvam un neitrālam.

Lai gan industrija jau ir pieredzējusi divus halvingus, un to rezultāti ir labi zināmi – ekspertiem joprojām ir atšķirīgi viedokļi par nākamnedēļ gaidāmās maineru balvas samazināšanas uz pusi sekām. Vēsturē trešais bitkoina halvings var atšķirties no diviem iepriekšējiem.

Tālāk sniegtas piecas populārākās teorijas un scenāriji:

Katastrofālais: halvings izraisīs maineru “nāves spirāli”. Šis maz ticamais scenārijs paredz, ka cena sāks pakāpeniski samazināties, piespiežot mainerus atslēgt iekārtas. Savukārt tas izraisīs bitkoina tīkla stagnāciju: hashrate samazināšanos, lēnu bloku ģenerāciju utt. Cikls atkārtosies – līdz pilnībā apstāsies.

Ļoti pozitīvais: modeļa Stock-to-flow ievērošana. Scenārijs nodēvēts par ticamu, bet daudzi momenti joprojām ir pretrunīgi.

Negatīvais: treideri, kuri pirka uz baumu pamata, sāks pārdot, balstoties uz ziņām – diezgan ticams.  CoinShares atsaucas uz pērnā gada Litecoin halvingu, kad četru mēnešu laikā pēc notikuma monētas cena būtiski kritās. Šāda scenārija gadījuma bitkoina cena būs spekulantu rokās.

Negatīvais: maineru papildu spiediens uz bitkoina cenu – diezgan ticams. Īpaši sasaistē ar spekulantiem pēc iepriekšējā scenārija. Efekts pastiprināsies, ja samazināsies kotējumi.

Ar minimālām sekām: nekas neparasts nenotiks – vismaz sākumā. Scenārijs tiek saukts par ticamu, un tādā gadījumā volatilitāte būs 1-5% robežās.

CoinShares uzskata, ka kopumā bitkoina cenas nesenais kritums un gaidāmais halvings rosināja mainerus reinvestēt un modernizēt iekārtas. Perspektīvā tas samazinās ietekmi uz bitkoina vērtību, izmantojot monētu pārdošanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top