Visas ziņas

Google Play jaunie noteikumi ierobežos Netflix, Spotify un Tinder plānus

Kompānija Google mainīs noteikumus saistībā ar trešo pušu maksājumu sistēmu izmantošanu, lai tajā pirktu spēles un lietotnes, kas iepriekš izstrādātājiem ļāva nemaksāt Google 30% no to ienākumiem.

Pagājušās nedēļas baumas ir pilnībā apstiprinājušās – tagad visām lietotnēm3 no Google Play iekšējiem pirkumiem būs jāizmanto tikai un vienīgi Google rīki maksājumu veikšanai.

Šobrīd daudzi lielie izstrādātāji izmanto iekšējo pirkumu veikšanas nepilnību, lai nemaksātu procentus Google. Netflix un Spotify mudināja lietotājus izmantot kredītkartes, lai izvairītos no Google atskaitījumiem. Aiz iepazīšanās servisa Tinder stāvošā Match Group pagājušajā gadā uzsāka analogu maksājumu procesu.

Nesen arī Fortnite spēlētājiem atļāva iegādāties spēles iekšējos atjauninājumus ar tiešiem maksājumiem Epic Games. Tā rezultātā izcēlās milzīgs skandāls –  Apple izdzēsa Fortnite no saviem lietotņu veikaliem, un Epic tagad tiesājas.

Tādu “izvairījušos” daļa nav liela – tikai 3% no visiem lietotņu izstrādātājiem. Tomēr daži no tiem ir ļoti populāri un rezultātā to darbība ir visai pamanāma. Google Play jaunie noteikumi ievieš prasību izmantot Google maksājumu sistēmu, lai lejupielādētu maksas saturu lietotnēs un spēles, kā arī atjauninājumus un abonementus.

Google devusi izstrādātājiem pietiekami daudz laika, lai sagatavotos. Izmaiņas stāsies spēkā no 2021. gada 30. septembra.

Google Play Store procentu maksājumi

Foto: Mika Baumeister/ Unsplash.com

Avots: 9to5google

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top