Tehnoloģijas

Google prezentē Gemini AI modeli trīs konfigurācijās

Google laiž klajā Gemini MI modeli trīs konfigurācijās

Tehnoloģiju uzņēmums Google ir prezentējis savu jaunāko Gemini neironu tīklu – līdz šim jaudīgāko korporācijas mākslīgā intelekta modeli.

Modelis būs pieejams trīs variantos dažādu uzdevumu risināšanai.

  • Pirmā konfigurācija – Gemini Ultra – ir paredzēta sarežģītākajiem uzdevumiem, kuros jāanalizē liels daudzums multimodālu datu. Google apgalvo, ka Ultra ir pārspējis cilvēku ekspertus pēc masveida daudzvalodu izpratnes kritērijiem 57 tematiskajās jomās.
  • Gemini Pro ir paredzēts plašam lietojumu klāstam. Tas būs pieejams izstrādātājiem un uzņēmumu Google Cloud klientiem decembra vidū.
  • Visbeidzot, Gemini Nano ir optimizēts mobilajām ierīcēm un ļoti specializētiem uzdevumiem. To varēs izmantot Android lietojumprogrammu veidotāji.

Visas Gemini modifikācijas tiks izmantotas Google produktos: meklēšanā, tērzēšanas robotā Bard un citos pakalpojumos. Līdz 2024. gada sākumam Bard tiks modernizēts līdz Gemini Ultra un kļūs par “Bard Advanced” ar ievērojami paplašinātām iespējām.

Google pozicionē Gemini kā vienu no lielākajiem sasniegumiem uzņēmuma vēsturē. Saskaņā ar Google izpilddirektora Sundara Pičai teikto, nākamās paaudzes neironu tīklu iestrādāšana produktos ir ļoti daudzsološa lietotājiem visā pasaulē.

Avots: Google

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top