Bez tēmas

Kā radās bitkoina logotips?

Kā radās bitkoina logotips

Šodien mēs aplūkosim dažus apstākļus,  kas izraisīja visiem tagad jau tik pierastā bitkoina logotipa parādīšanos. Ja tic informācijai internetā, tad sākotnēji bitkoina logotips iemiesoja vienu no nedaudziem monētas netehniskajiem aspektiem.

No bata uz bitkoinu
Kad pirms desmit gadiem Satoši publicēja white paper un pēc dažiem mēnešiem ieguva bitkoina ģenēzes bloku, monētai vēl priekšā bija ļoti tāls ceļš. Nebija ne maku, ne bloku apskatu, ne biržu. Patiesībā tad vēl nebija arī paziņots kurss. Bitkoinam nebija arī sava simbola.
Pirmoreiz logotipu mēģināja izveidot pats Satoši. Viņš centās izveidot emblēmu pirmajam bitkoina klientam. Tajā bija attēlota zelta monēta ar burtiem BC. Tomēr 2010. gada sākumā – apmēram tad, kad sāka veidoties neliela kopiena – sāka apspriest attēla nomaiņu. Bija priekšlikums izmantot Unicode simbolu, kas varētu personificēt kriptovalūtu.

Bitkoina  evolūcija

Bitkoina logo evalucija Satoshi 2010. gadā

Bikoina evalucija 2 Pander 2010. gadā

Kas ie Bitboy Bitboy 2011. gadā

  1. gada 5. februārī forumā Bitcointalk lietotājs ar segvārdu NewLibertyStandard uzrakstīja šādu ziņojumu.

“Es piedāvāju izmantot Taizemes bata simbolu ฿ kā bitkoina oficiālo logotipu. Valūtas trīs burtu kods var būt BTC”

Jāatzīmē, ka šis pats lietotājs pirmais nopirka bitkoinus četrus mēnešus pirms tam, samaksājot 5,02 dolārus par 5050 BTC. Viņa priekšlikums izraisīja intensīvu diskusiju, kurā lietotāji satraucās par iespējamo sajukumu ar Taizemes valūtas simbolu.

Pirmais Satoši bitkoina klients ar logotipu BC

 Pirmās transakcijas vēl kā BC  Avots: Bitcoin.com

Jaunais logotips kā jauns bitkoina attīstības posms 

  1. gada 1. novembrī foruma lietotājs ar segvārdu bitboy dalījās ar savu jaunā logotipa izstrādi, kurā monēta bija plakana un oranža, bet valūtas zīme bija pagriezta par 14 grādiem.

Bitkoinam nav centrālās varas institūcijas. Pat neskatoties uz to, ka tad vēl Satoši aktīvi piedalījās kopienā kā faktiskais galvenais komandieris, lietotāji nekādi nevarēja vienoties par oficiālo logotipu. Tomēr aptauja 2011. gada vidū parādīja vērā ņemamu pārsvaru par labu simbolam ฿, kas apsteidza dažādus variantus – tādus kā β, Ƃ un Ƀ. Tikai pēc dažiem gadiem – 2017. gada beigās – bitkoins beidzot iegūs savu unikālo Unicode simbolu un galīgi nostiprināsies.

Balsojums par BTC

 2011. gada balsojums

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top