BitCoin

Kas notiks ar bitkoinu pēc pēdējās monētas ieguves?

Kas notiks ar bitkoinu pēc pēdējās monētas ieguves?

Viena no bitkoina galvenajām īpatnībām ir paredzama emisija un fiksēts maksimālais monētu daudzums. Citiem vārdiem sakot, neviens pasaulē nevarēs radīt BTC “no gaisa”. Vairāk nekā 84 procenti bitkoinu, kas kādreiz pasaulē pastāvēs, jau ir iegūti. Bet 99 procentus monētu iegūs līdz 2040. gadam. Kas notiks tad, kad visi bitkoini būs samainoti?

Maininga beigas?

Bloka ģenerācijas laikā maineri tagad saņem atlīdzību 12,5 BTC apmērā – pašreizējo protokolā paredzēto monētu daudzumu – plus komisijas maksu par transakciju. Tiklīdz 21 000 000 BTC būs iegūti, vienīgais ienākumu avots būs tikai komisijas maksas. Vai tas būs pietiekami maininga finansiālai pamatotībai? Vai tīkls nekļūs pārāk noslogots vai centralizēts?

Intercharge pētnieki uzskata, ka nekādas “katastrofas” nebūs. Līdz 2030. gadam lielu daļu maineru atlīdzību veidos tieši komisijas maksas, tas ir, notiks tā sauktais krosovers.
Bitkoinu ieguve pakāpeniski pārkārtosies uz jaunu funkcionēšanas modeli.

Un kur ņemt peļņu?

Analītiķi nevar ar pilnu pārliecību pateikt, vai maineriem pietiks naudas. Tomēr ir vairāki iemesli uzskatīt, ka transakciju komisijas maksa būs pietiekama.
Pirmkārt, bitkoina cena tā paša halvinga fonā nākotnē pieaugs, attiecīgi palielināsies arī maksas vērtība par monētu pārskaitījumiem tīklā. Tomēr komisijas maksas joprojām būs pieņemamā līmenī, tādējādi BTC vēl konkurēs ar pasaulē populārajām maksājumu sistēmām.

Kādas būs komisijas maksas?

Jau tagad maineru atlīdzība par bitkoina bloku pārsniedz noteiktās 12,5 monētas par 1-2 bitkoiniem. Pēdējie ir tā sauktie TX Fee vai komisijas maksa par pārskaitījumiem, kas veikti samainotajā blokā. Pievērsiet uzmanību atlīdzībai. Tie ir 13-14 BTC bāzes 12,5 vietā. Proti – komisijas maksa pat tagad nodrošina visai labu papildu procentu.

Tuvākajos desmit gados bitkoins var kļūt par populāru naudas pārskaitīšanas sistēmu. Tad komisija sasniegs arī 20 BTC, bet atlīdzība par bloku pakāpeniski izzudīs – kā arī tika iecerējis Satoši. Taču, ja bitkoins kļūs par nevajadzīgu rotaļlietu brāļiem Vinklvosiem, tad visiem acīmredzami būs vienalga, ko tur dos par viena bloka mainingu 2030. gadā.

Secinājums ir šāds. Ja bitkoins kļūs par neatņemamu pasaules daļu plašākā mērogā, salīdzinot ar šodienu, tad nekādu problēmu nebūs. Un tā kā pirmos desmit gadus BTC pastāvēja un strādāja bez problēmām, tad mums pagaidām nav nopietnu iemeslu šaubīties. Acīmredzot, Nakamoto ne velti ir izvēlējies emisijas pakāpeniskas samazināšanās modeli.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top