Tehnoloģijas

Ķīna demonstrē pirmo sestās paaudzes iznīcinātāja modeli

Ķīna ir nodemonstrējusi pirmo sestās paaudzes iznīcinātāja modeli

Izstādē AirShow China 2022 pirmo reizi demonstrē Ķīnas sestās paaudzes iznīcinātāja maketu.

Ķīna un ASV aktīvi strādā pie sestās paaudzes iznīcinātāja izstrādes. Amerikāņu lidmašīna tiek izstrādāta programmas Next Generation Air Dominance (NGAD) ietvaros un aizstās F-22 Raptor. Jaunās paaudzes iznīcinātāja izmaksas būs vairāki simti miljonu dolāru. Laika gaitā izmaksas ir nedaudz samazinājušās, taču tas joprojām būs dārgāks nekā F-35 Lightning II (~ 100 miljoni USD).

ASV gaisa spēki dara visu iespējamo, lai iegūtu sestās paaudzes iznīcinātāju ātrāk, nekā to spēj Ķīna. Turklāt rēķins iet nevis uz gadiem (abas lidmašīnas var būt gatavas lidojumam 2035.gadā), bet gan mēnešiem. ASV Gaisa spēku pavēlniecības vadītājs Marks Kellijs uzskata, ka ASV ir jāsasniedz gaisa pārākums vismaz mēnesi ātrāk nekā Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijai.

Par Ķīnas sestās paaudzes iznīcinātājiem praktiski nav informācijas. Turklāt lidmašīnas galīgā versija var ļoti atšķirties no tās, kas tika prezentēta AirShow China 2022. Tiek pieņemts, ka iznīcinātājs būs balstīts uz kādu no Krievijas SU lidmašīnām. Amerikāņu NGAD (Next Generation Air Dominance) būs pilnīgi jauna izstrāde un attīstība. Nobeigumā piebilstam, ka nesen Lockheed Martin publicējis jaunus topošās lidmašīnas attēlus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top