Visas ziņas

Nedēļas lasÄ«tākās ziņas (13 – 18. aprÄ«lis 2020.)

🔴 NEDĒĻAS LASĪTĀKO ZIŅU APKOPOJUMS (13 – 18. aprÄ«lis 2020.)

☑️ Huawei P40 Pro pret Xiaomi Mi 10 Pro – kurš ātrāks? (VIDEO)

Kurš viedtālrunis ir ātrāks? Uz šo jautājumu var atbildēt noskatoties video.
Kā var redzēt – daudzos scenārijos viedtālruņi nosacīti ir identiski. Atšķirība ir tik nenozīmīga, ka bieži vien to var pat ignorēt. Xiaomi flagmanis – proti, tā platforma – viennozīmīgi ir ātrāka video kodēšanā, bet Huawei flagmanim ātrāk strādā Face Unlock, turlāt šajā viedtālrunī šī funkcija ir drošāka, jo balstās ne tikai uz frontālo kameru. Lasīt vairāk.

☑️ Ķīna nākamnedēļ aktivizēs savu nacionālo blokķēdes platformu

Ķīnas nacionālā blokķēdes platforma ar nosaukumu Blockchain-based Service Network, BSN (Blokķēdes servisu tīkls) tiks palaista 25. aprīlī. Ķīnas Valsts informācijas centra vadītā iniciatīva vērsta uz to, lai palīdzētu kompānijām ātri un lēti ieviest blokķēdes lietotnes.  Asociācija paziņojusi, ka BSN jau ir izveidojusi gandrīz 100 publiskus mezglus Ķīnā ar trīs sakaru operatoru atbalstu – China Mobile, China Telecom un China Unicom. Asociācija plāno palielināt šo skaitli līdz 200, un šobrīd notiek sarunas ar sakaru operatoriem un mākoņu pakalpojumu provaideriem. Lasīt vairāk.

☑️ Facebook projekts Libra maina savu sākotnējo koncepciju

Facebook projekts Libra ir piedzīvojis izmaiņas, atsakoties no plāniem izveidot vienotu globālu valūtu, kas tiek nodrošināta ar nacionālo fiat valūtu grozu. Kā teikts atjauninātajā projekta Baltajā Grāmatā ( White paper), asociācija Libra plāno izveidot vairākas stabilas monētas, no kurām katra būs piesaistīta savai fiat valūtai – ASV dolāram, eiro, Lielbritānijas sterliņu mārciņai un Singapūras dolāram. Lasīt vairāk.

☑️ Apple un Google atver piekļuvi datiem par cilvēku pārvietošanos karantīnas laikā

Kompānija Apple pandēmijas laikā atvērusi piekļuvi datiem par savu lietotāju pārvietošanos dažādās pasaules valstīs. Tie ir navigācijas dati, ko reģistrē Apple Maps. Tas palīdzēs saprast, vai dažādu valstu iedzīvotāji ievēro karantīnu un ierobežo savas pastaigas un braucienus.
Ar statistiku var iepazīsties vietnē. Informācija tiek izsekota kopš 2020. gada 13. janvāra. Turklāt netiek aizskarts lietotāju privātums: dati nav piesaistīti Apple ID. Kāda situācija ir Latvijā? Lasīt vairāk.

☑️ Google strādā pie savas viedās norēķinu kartes

Google izstrādā savu “viedo” bankas karti. Par to informē TechCrunch, papildinot informāciju ar augstas kvalitātes ekrānuzņēmumiem. Kā atzīmēja TechCrunch, attēli ir īsti un iegūti no Google. Kompānija Google strādājot pie norēķinu kartes, kas palīdzēs uzņēmumam konkurēt ar Apple Pay un tā Apple karti, kas debitēja pagājušajā gadā. Lasīt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top