Visas ziņas

Nedēļas lasÄ«tākās ziņas (27. aprÄ«lis – 3. maijs 2020.)

🔴 NEDĒĻAS LASĪTĀKO ZIŅU APKOPOJUMS (27. aprÄ«lis – 3. maijs 2020.)

“Boston Dynamics” roboti palīdz cīnīties ar koronavīrusu ASV

“Boston Dynamics” roboti daudzus pārsteidz ar savām spējām un to, kā viņi tiek galā ar ikdienas uzdevumiem. Dažreiz šķiet, ka tiem nekas nav neiespējams. Viņi var staigāt, skriet, lēkt un pat nodarboties ar parkūru. Bet tagad, ņemot vērā notiekošo pasaulē, viņiem ir atrasti jauni izaicinājumi. Šobrīd roboti palīdz ārstiem un medicīnas iestādēm cīņā pret koronavīrusu COVID-19, kas mūsu planētā jau ir izraisījis pandēmiju un inficējis miljoniem cilvēku visā pasaulē. Varbūt “Boston Dynamics” robotu pārlieku liela slavēšana ir tikai PR triks, bet katrā ziņā šie roboti pasaulei var dot savu labumu. Lasīt vairāk.

Huawei viedtālruņos beidzot ir reāla alternatīva Google kartēm – HERE WeGo

Pēc tam, kad Google atslēdza Huawei no saviem servisiem mobilajās ierīcēs (Google Mobile Services, GMS), ķīniešiem nācās steidzami meklēt alternatīvas. Google karšu aizstāšanai nolemts izmantot kartogrāfijas servisu Here Technologies. Lietotne HERE WeGo, kas tieši atbild par navigāciju viedtālrunī, Huawei programmu katalogā AppGallery parādījās tikai dažas dienas atpakaļ. Lasīt vairāk.

Zem Jupitera pavadoņa ledus var mitināties augstākas dzīvības formas

Vai esat dzirdējuši par Jupitera pavadoni Eiropa? Šis mēness, kā zināms, ir pārklāts ar līdz 24 km biezu ledus slāni – un visai iespējams, ka zem ledus ir šķidrs ūdens. Pētnieki uzskata, ka ledus biezuma dēļ zemūdens iemītnieki var būt pasargāti no saules radiācijas un asteroīdu triecieniem. Atgādināsim, ka iepriekš NASA paziņoja par jaunas misijas startu uz Jupitera pavadoni Eiropa 2025. gadā. Pētnieki uzskata, ka šķidrā ūdens esamība padara gāzes giganta satelītu potenciāli apdzīvojamu. Bet kādas būtnes var peldēt zem ledus? Lasīt vairāk.

Sēdvietas lidmašīnās pēc pandēmijas

Koronavīrusa pandēmija ir skārusi visas mūsu dzīves jomas – tas ir fakts. Joprojām nav skaidrs, kad mēs varēsim brīvi ceļot, ieskaitot lidošanu ar lidmašīnām. Tas, kā lidmašīnu sēdekļi izskatīsies pēc pandēmijas, ir vēl viens būtisks jautājums, taču bez pārmaiņām noteikti neiztiksim, vismaz nākotnē. Uzņēmums “Aviointeriors”, kas nodarbojas ar lidmašīnu sēdekļu projektēšanu un ražošanu, ir parādījis, kā sēdvietas lidmašīnā varētu mainīties. Lasīt vairāk. 

Kad un kādiem Huawei tālruņiem Eiropā būs pieejams Android 10 atjauninājums?

Kompānija Huawei ir publicējusi Android 10 atjauninājuma un EMUI 10 saskarnes piegāžu grafikus esošiem viedtālruņiem Eiropā. Jaunākajiem Huawei modeļiem EMUI 10 ir jau rūpnīcas uzstādījumos. Lasīt vairāk.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top