Bez tēmas

Pētījums: Anomālās aktivitātes Litecoin un Bitcoin Cash tīklā

Šai rakstā analizēti dati par anomālo iknedēļas aktīvo adrešu pieaugumu Litecoin (LTC) un Bitcoin Cash (BCH) tīklā. Šo kriptovalūtu tīklos adrešu aktivitāte otrdienās pieaug par 50% un vairāk. Kāpēc?

Svarīga kriptovalūtu metrika ir aktīvās adreses. Tā tiek pielietota kriptovalūtu izmantošanas variantu noteikšanai, pieņemšanai un u.c. Ļoti vienkāršs, taču reprezentatīvs rādītājs.
Aktīvās adreses, kuras tiek izmantotas noteikta laika gaitā, var veidot interesantas diagrammas. Tādējādi bitkoinam tās atškirās darba dienās un brīvdienās: darba dienu laikā adrešu aktivitāte ir augstāka nekā brīvdienās. Ar Ethereum ir tas pats.

Aktīvās adreses

Šķiet, ka Dash (DASH) adresēm nav brīdienas, taču ja apskatām Stellar (XLM) tīklu, tad aktivitāte pieaug par veseliem 1000% trešdienās. Kāpēc? Ātrā meklēšana Twitter parādīja, ka XLM atlīdzības izmaksā trešdienās.

Dash (DASH) neatšķir brīvdienas, taču Stellar (XLM)

Otrdienās LTC un BCH arī demonstrē stipru pieaugumu. Meklējot atbildes Twitter – nekas netika atrasts. Varbūt tīša apjomu palielināšana? Meklēšana Google arī neko nedeva.
Tāpēc tika pētīti dati tieši blokķēdē: vai šajās transakcijās nav atrodami interesanti grafiki, kas atklāj automātisku, nedabisku uzvedību.

Atbilde tika atrasta ātri. Katram makam tika izveidots tā nosūtīto transakciju skaits (X ass) un unikālo maku skaits, uz kuriem tiek izvadīti maksājumi (Y ass), grafiks. Ja kāds manipulē ar adrešu aktivitāti, tad šajā grafikā mēs to varētu atklāt – vienam makam var būt neticami liels skaits unikālo adrešu, uz kurām tas sūta monētas.

Tāda nu diagramma tagad izskatās. BCH tīklā otrdienās kaudzēm maku ir 2500 izejas uz vienu transakciju. Šis izeju skaits ir pastāvīgs un tika atspoguļots otrdienās decembrī un janvārī. Šis skaitlis atkārtojas atkal un atkal: 2500 izejas, 2500 izejas, 2500 izejas

BCH tīklā

Maks (ass X) ar tūkstošiem transakciju uz dažādam adresēm atrasts Blitz Ticker. Tas var veidot līdz 50% transakciju skaita no visa BCH tīklā.
Atbilde atkal tika meklēta Google, kur diezgan ātri tika atrasta interesanta sakritība Redditā. Izrādās, ka kompānija ar nosaukumu Bitcoin Aliens izlaiž spēli, kas katru otrdienu izdala BCH, apmaiņā pret reklāmas skatījumu. Tūkstošiem cilvēku ir uzstādījuši šo lietotni savos Android viedtālruņos (nav nepieciešamības tagad gan to testēt).

Bitcoin Cash adrešu aktivitāte

Kā ar otrdienas adrešu aktivitatēm Litecoin tīklā? Lūk, arī atbilde:

Litecoin tīkla adrešu aktivitāte
Cik garlaicīgs rezultāts. Pieticīga spēlīte var radīt milzīgu nedēļas trendu blokķēžu grafikos. Tādējādi šis nelielais pētījums parāda, cik vienkārši var manipulēt ar šiem un citiem grafikiem lielos projektos.

Avots: Takens Theorem

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top