BitCoin

Pētījums. Lielo Bitkoina maku īpašnieki nepārdod un nemanipulē ar bitkoina kursu

Jaunais pētījums norāda, ka lielie bitkoinu investori izvēlas bitkoinus uzglabāt, nevis ar tiem spekulēt.

Lietotāja BambouClub 25. jūnijā Twitter publicētie rezultāti koncentrēti uz rādītāju “Bitcoin Days Destroyed” (BDD) – (iznīcinātās bitkoina dienas), pēc kura var novērtēt investoru noskaņojumu.

Bitcoin Days Destroyed – rādītājs katrai bitkoina transakcijai, kas tiek aprēķināts pēc formulas – (bitkoinu skaits)*(dienu skaits bez monētu kustības). Parametrs BDD ir faktiskais aktivitātes rādītājs tīklā, to izmantojot, var monitorēt “veco” bitkoinu kustību, kas ilgstoši ir nekustīgi.

Rādītāji BDD no bitkoina izveides brīža 2009. gadā un līdz šodienai norāda, ka liela daļa bitkoina īpašnieku ievēro stratēģiju “buy and hold” vai vienkārši HOLD, t.i., ilgtermiņa uzglabāšanas stratēģiju, un nevis aktīva treidinga.

Jaunais pētījums norāda, ka lielie bitkoinu investori izvēlas bitkoinus uzglabāt, nevis ar tiem spekulēt.

Tendence nesaskan ar daudzos plašsaziņas līdzekļos translētajiem viedokļiem, kas apgalvo, ka bitkoins ir “burbulis”, kurš savu zvaigžņu desmitgadi jau ir piedzīvojis.

“… Rādītāji BDD krasi pazeminājās 2018. g. janvārī un turpināja kristies. Tas neatbilst visās malās translētajiem spriedumiem par to, ka vaļi atbrīvojas no bitkoinu uzkrājumiem. Patiesībā vaļi tos patur”, rezumē BambouClub.

Nesen arī Teksasas universitātes zinātnieki izvirzīja hipotēzi, ka kriptovalūta Tether (USDT) 2017. gadā aktīvi tika izmantota cenu atbalsta nodrošināšanai un manipulēšanai ar bitkoina kursu, tomēr daudzi kriptoeksperti joprojām nepiekrīt šim viedoklim.

Atgādināsim, ka Amerikas ekonomisko pētījumu institūts (AIER) ir salīdzinājis bitkoina un citu kriptovalūtu volatilitāti un konstatējis, ka bitkoina cenas variācijas koeficients ir būtiski zemāks par analogiem populāru digitālo monētu rādītājiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top