Visas ziņas

Pieci iemesli, lai neskumtu bitkoina cenas krituma dēļ

BTC cena un izaugsme 2020

Kad ziņās runā par to, ka pastāvīgi palielinās ar koronavīrusu inficēto cilvēku skaits, tad ir diezgan grūti saglabāt optimistisku noskaņojumu, īpaši pēkšņi attīstījušās krīzes fonā akciju tirgū. Par laimi – tiem, kas joprojām ir bitkoinu ipašnieki un tos nepārdod – ir vismaz pieci iemesli, lai saglabātu ticību kripto.

Pirmām kārtām – bitkoins un citas kriptovalūtas jau ir paspējušas atrauties no saviem lokālajiem minimumiem, turklāt to paveikušas diezgan pamanāmi. Piemēram, pagājušajā nedēļā BTC paspēja nolaisties zem 4 tūkstošiem dolāru. Taču pēc tam tā kurs bija jau 6825 dolāri.
Starp citu – tagad kriptovalūta tiek tirgota 6139 dolāru līmenī – tas ir ekvivalenti 5 procentu samazinājumam. Bet, pat neraugoties uz to – BTC īpašniekiem ir iemesli priecāties. Turklāt priecāties var pat tie, kas pēdējoreiz nopirka bitkoinu 8 tūkstošu dolāru līmenī. Lūk, šie plusi.

Bitkoins nav pakļauts inflācijai

Cīņai ar COVID-19 nepieciešami ļoti lieli resursi. Lai segtu vairāku miljardu dolāru izmaksas – ASV, Lielbritānija un citas lielās valstis ir sākušas drukāt jaunu naudu. Tādējādi tās vēlas nepieļaut ekonomikas darbības tempu samazināšanos, tas ir – stimulēt tēriņus un nodrošināt tos, kuri izjutuši ieņēmumu samazinājumu. Atgādinām – katrs amerikānis saņems palīdzību no valsts 1000 dolāru apmērā.

Tie ir ārkārtēji un visai pamatoti pasākumi, taču tiem ir ļoti nopietnas sekas. Iespiedmašīnas palaišana tā vai citādi izraisīs parastās naudas vērtības krišanos un problēmu ķēdīti ekonomikā.
Ja rada miljardus no nekā – tad esošo banknošu vērtīgums tā vai citādi samazināsies, jo valūtas kopējais daudzums pieaugs. Tā fonā mazināsies arī ticība dolāram.
Par laimi – bitkoinus nevar vienkārši tāpat vien izdrukāt – to maksimālais daudzums ir 21 miljons monētu. Turklāt katras jaunas monētas izlaide tiek veikta stingri pēc saraksta.

Līdz halvingam palicis pavisam nedaudz

Halvings – tā ir maineru atlīdzības par katru iegūto bitkoina bloku samazinājuma plānveida procedūra. Nākošā notiks maijā. Pēc diviem iepriekšējiem halvingiem krioptovalūtas vērtība divreiz sasniedza jaunu vēsturisko maksimumu. Nav apliecinājumu tam, ka halvings tieši ietekmē kursa pieaugumu – taču daži kriptovalūtu entuziasti tam tic.
Protams, ļoti iespējams, ka pēc halvinga būs pieaugums – ja beidzot izdosies lokalizēt koronavīrusa izplatību. Cerēsim, ka tas notiks diezgan ātri.

Neviens nevar atņemt, nobloķēt jūsu bitkoinus

Vēsturē ir bijuši daudzi gadījumi, kad lietotāju bankas kontus ir nobloķējusi pati banka izdomātu iemeslu dēļ. Skarbā realitāte – nauda jūsu bankas kontos faktiski pieder bankai.
Ar kārtējo tā pierādījumu ir saskārušies Bank of America klienti. Viņiem noteikts skaidras naudas izņemšanas ierobežojums 3 tūkstošu dolāru apmērā. Summa ir diezgan liela – bet, ja kāds gribēs izņemt savus piecus tūkstošus? Viņš nevarēs, viņam būs jāgaida.

Taču bitkoinus no jūsu maka nevar paņemt pilnīgi neviens – tāpat kā kontrolēt to izvadi. Tiesa, tas viss funkcionē tikai tādā gadījumā, ja jūs uzglabājat kripto tieši savā aukstajā makā – un nevis biržā.

0,28 BTC – un jūs esat bagātāko investoru klubā

Pietiek sakrāt tikai 0,28 BTC, lai iekļūtu viena procenta visbagātāko kripto investoru klubā. Pēc pašreizējā kursa tas ir nedaudz vairāk kā 1700 dolāru. Piekritīsiet – tā nav nemaz tik liela maksa par tiesībām kļūt par daļu no nākotnes elites.
Cilvēkiem tomēr jāinvestē tikai tā nauda, kuru viņi teorētiski ir gatavi pazaudēt – tāpēc nevajag akli sekot šim ieteikumam. Lai gan kā orientieris 0,28 BTC ir visai normāla atzīme.

Bitkoins nav atkarīgs no fondu tirgus

Pagājušajā nedēļā galvenās kriptovalūtas kritums aizdomīgi sakrita ar ASV fondu tirgus sabrukumu. Par laimi – garā distancē bitkoins gandrīz nekorelē ar akcijām vai citiem tradicionāliem aktīviem. Proti – kriptovalūtas būtībā var glābt akciju tirgu no krituma.
Tomēr tādā pašā veidā tās var kristies, kad fondu tirgus uzstādīs jaunus rekordus.
Pašreizējais bitkoina cenas samazinājums tā vai citādi nav pasaules gals. Kriptovalūta turpina darboties, tīkls ir droši pasargāts. Bet lietotājiem joprojām pa īstam pieder viņu aktīvi un viņi var nosūtīt BTC uz jebkuru pasaules malu bez kāda atļaujas. Tādējādi pašreizējo situāciju varam uztvert kā monētu izpārdošanu ar atlaidi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top