Tehnoloģijas

Ko spēj Samsung Galaxy Note 20 S Pen irbulis

Kā lietot Samsung irbuli S Pen

Visu Galaxy Note viedtālruņu sēriju par unikālu un neatkārtojamu padara viena lieta. Tas ir irbulis S Pen.

S Pen ierīcei tiek izmantots arī cits vārds – pildspalva. Vispār es nepiederu to lietotāju kategorijai, kuriem patīk veikt pierakstus ar pildspalvu. Mans rokraksts jau sen ir atrofējies, jo gadus 20 es pildspalvu izmantoju tikai dokumentu parakstīšanai (starp mums runājot, arī tas ir anahronisms), un arī zīmēt nekad neesmu pratis. Tiem, kas prot un kam patīk zīmēt, jebkurš Samsung Galaxy Note ir īsts atradums. Visiem pārējiem tomēr būtu tomēr jāzin par S Pen iespējām, pat ja viņi uzskata, ka nekad to nelietos. Jo agrāk vai vēlāk var būt nepieciešamas tādas lietas – kā kameras tālvadība, teksta atpazīšana vai tulkojums no svešvalodas. Un labāk ir jau iepriekš zināt, kā to visu izmantot. Turklāt S Pen pildspalvas iespējas pārsteidza pat tādu rūdītu skeptiķi, kā es.

Kā sākt lietot S Pen?

Nav nekā vienkāršāka – ir tikai jāizņem irbulis no tās nodalījuma viedtālrunī. Lai izveidotu piezīmi Galaxy Note 20, to pat nevajag atbloķēt – var rakstīt tieši uz izslēgta ekrāna. Tas izskatās tā (brīdināju, ka rokraksts man ir neglīts, bet es centos)

Kā sākt lietot S Pen?

S Pen iestatījumi

S Pen iestatījumi atrodas izvēlnē “Papildu funkcijas” un tie iekļauj daudzas iespējas, kas ļauj ieslēgt un atslēgt daudzas funkcijas atkarībā no tā – vai lietotājs tās uzskata par noderīgām vai kaitinošām.

Kad S Pen ir izņemts no nodalījuma, tad ekrānā parādās saraksts ar lietotņu saīsnēm, kādas pieejamas darbam ar irbuli.  Sarakstu var koriģēt pēc sava ieskata. Kamēr S Pen nav ievietots atpakaļ savā nodalījumā, šis saraksts ir pieejams, nospiežot uz ekrāna peldošo īpašo pogu (ja kādam tā nepatīk, tad iestatījumos to var atslēgt. Vienmēr patīkami, kad ražotājs neuzspiež savus interfeisa risinājumus un ļauj lietotājam pašam izlemt – kādu robežu izvēlēties starp ērtību un uzmācību).

S Pen īsceļi

Noklikšķinot uz ikonas ar pluszīmi, jūs varat izsaukt īsceļu saraksta iestatījumus un pievienot tos, kurus ir vērts izmantot, kā arī, gluži pretēji, noņemt tos, kurus darbā nevajadzēs.

S Pen apmācība

Nospiežot pogu ar pievienotas pildspalvas attēlu, parādās lodziņš, kurā var aktivizēt uzziņu, kas apmāca – kā strādāt ar S Pen.

Apmācošā lietotne būs ļoti noderīga. Galaxy Note 20 irbulis prot atpazīt 7 žestus – kustību četros virzienos, rotāciju pa un pretēji pulksteņa rādītāju virzienam, kā arī sapurināšanu. Ir vērts praktizēties un izmantot mācību materiālu, lai šos žestus apgūtu – pirmoreiz mēģinot tas diezin vai izdosies, bet lietotne pateiks – kā žestikulēt tā, lai sistēma tos atpazītu – kustināt roku mazliet ātrāk vai lēnāk, apļus taisīt nedaudz lielākus un tā tālāk. Man apgūšanai vajadzēja tikai pāris minūtes.

Katru no pieciem žestiem var izmantot, lai palaistu kādu lietotni. Vēl vienu lietotni var aktivizēt, ilgstoši nospiežot S Pen pogu. Rezultātā sanāk kaut kāda Harija Potera maģija, tas viss izskatās diezgan interesanti. Sistēmas lietotnēm ir žestu saraksts, kurus tās izmanto, lai vadītu. Piemēram, viena no progresīvākajām ir kameras lietotne.  Starp citu, ilgstoši nospiežot pogu, pēc noklusējuma aktivizē tieši to. Īsi nospiežot tiek aktivizēts kameras slēdzis, divreiz ātri nospiežot – pārslēdz kameru uz frontālo un atpakaļ. Ar žestiem var izvēlēties fotografēšanas režīmu. Starp citu, tālvadības kameras vadība, izmantojot S Pen, agri vai vēlu noderēs, piemēram, pašiņiem, kad nepietiks ar izstieptu roku. Un vispār – ir ērti fotografēt, nepieskaroties viedtālruņa ekrānam.

Vienām lietotnēm žestu saraksts ir lielāks, citām – mazāks. Vēl viens Galaxy Note 20 tālvadības scenārijs, izmantojot S Pen, ir pārslēgšana starp prezentācijas slaidiem. Prezentācijas faila parādīšana no viedtālruņa uz liela ekrāna un irbuļa, kā klikera izmantošana noteikti būs noderīga funkcija šī viedtālruņa pircējiem.

Bet Galaxy Note 20 nebūtu tāds, kāds tas ir, ja (kārtējo reizi) neļautu lietotājam kaut ko iestatīt. Pēc noklusējuma pārlūks Chrome neizmanto žestus vadībai, taču tos var viegli noteikt pēc saviem ieskatiem – var vadīt tīmekļa lapas ritināšanu uz augšu un uz leju, pāriet uz nākamo vai atgriezties iepriekšējā lapā un izsaukt saites nosūtīšanu.

Kā veidot uzrakstus uz ekrānuzņēmumiem

Droši vien ikvienam ir nācies izveidot ekrānuzņēmumus, lai tajos parādītu kaut kādas kļūdas vai izceltu kādas svarīgas vietas. Piemēram, man darbā to nācies darīt biežāk, nekā gribētos. Piemēram, mums mājaslapā nevar izmantot moduli, lai no viedtālruņa nosūtītu kļūdas redakcijai. Viedtālrunim nav Ctrl pogas un viss. Datoros tā ir, bet viedtālruņos nav vajadzīga. Tādos gadījumos var palaist lietotni “Uzraksts uz ekrāna”, kas vispirms taisa ekrānuzņēmumu, bet pēc tam ļaus uzrakstīt uzrakstu. Un, pateicoties S Pen, to var izdarīt daudz kārtīgāk, nekā ar pirkstu ekrānā.

S Pen profesija: teksta atpazīšana no attēla

Mēs visi (cerams) protam kopēt tekstu no viedtālruņa, bet ko darīt, ja teksts ir attēlā vai fotogrāfijā? Tekstu atpazīšanas tehnoloģijas attēlos nav jaunas, taču Galaxy Note 20 lietotājam nav nepieciešams instalēt kādu lietotni un par to vēl maksāt. Ir tikai jāizņem pildspalva un jāaktivizē lietotnes “Saprātīga izvēle” saīsne. Pēc tam jāizvēlas vajadzīgā fragmenta rāmis un viss – teksts ir atpazīts, to var nokopēt buferī un nosūtīt.

S Pen profesija: tulks

Mēs visi zinām, ka mūsdienu mobilās lietotnes ļauj tulkot tekstus. Bet, ja jūs pastāvīgi ar to nenodarbojaties, tad vienmēr ir risks, ka vajadzīgajā brīdī lietotnes nebūs pieejamas. Galaxy Note 20 īpašnieki nekad nenonāks tamlīdzīgā situācijā. Nepieciešams tulkot lappusi vai teksta rindkopu? Paņemam S Pen, aktivizējam saīsni “Tulkojums”, izvēlamies valodu pāri (no kādas valodas un uz kādu valodu tulkojums nepieciešams) un uzreiz saņemam rezultātu.

S Pen profesija: Tik Tok/Instagrama producents

Vēl vienu S Pen lietotni novērtēs visi tie, kas taisa vertikālus video Instagram vai Tik Tok. Var izvēlēties fotoattēlu vai video no galerijas un pievienot tam zīmējumus vai uzrakstus. Ja video ir garš, tad iepriekš jāizvēlas īss tā fragments. Rezultātu var saglabāt kā MP4 vai GIF failu.

S Pen profesija: rokraksta atpazīšana

Rokraksta atpazīšana bija populāra datoros pirms pusotras vai divām desmitgadēm. Tehnoloģijas jau sen ir izstrādātas, taču popularitāte ir zudusi. Piezīmes – viens no izplatītākajiem S Pen izmantošanas scenārijiem. Un Galaxy Note sērijas viedtālruņus bieži vien iegādājas tieši tādu piezīmju dēļ. Nestāstīšu par fonu izvēli, eksperimentiem ar līniju biezumu, krāsu un stilu – jūs to visu zināt. Ar teksta atpazīšanu latviešu valodā Galaxy Note 20 izdodas ne visai labi, var jau būt pie vainas mans rokraksts, bet ar angļu valodu tas tiek galā perfekti.

Atpazīto tekstu pēc tam var formatēt: mainīt krāsu, šriftu, numurēt kā sarakstu. Izpildītos punktus var arī nosvītrot.

Vēl viena interesanta iespēja tiem, kam patīk zīmēt shēmas – automātiska nelīdzenu figūru pārveidošana par skaistām un ģeometriski nevainojamām figūrām. Līnijas, kvadrāti, taisnstūri, rombi, zvaigznes un pat bultiņas ir viegli atpazīstamas.

 

Trīs svarīgas lietas, kas jāzina par S Pen Galaxy Note 20:

  • Tas ir unikāls – tikai Galaxy Note sērijas viedtālruņos pieejams rīks, kas paplašina mobilo lietotāju iespēju robežas;
  • Tas ļauj ne tikai rakstīt un zīmēt, bet arī vadīt viedtālruņa lietotnes, izmantojot dažādas pogu nospiešanas un žestu kombinācijas;
  • S Pen atvieglo tulkošanu, tekstu atpazīšanu attēlos un ar roku rakstītus tekstus, kas ievērojami palielina tā īpašnieka produktivitāti.

Visas S Pen iespējas neizskatīju, varbūt kādreiz vēl…

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top