BitCoin

Sazvērestības teorija: Satoši Nakamoto varēja izstrādāt bitkoinu iznīcināšanas mehānismu

Mēs gandrīz neko nezinām par personu vai personu grupu, kas stāv aiz pseidonīma – Satoši Nakamoto.

Kriptokopiena pagaidām tikai izdara minējumus un izsaka pieņēmumus saistībā ar bitkoina radītāja motivāciju.

Jā, Satoši galvenais mērķis bija radīt “konkurentu” tradicionālajai finanšu sistēmai. Daži entuziasti paziņo šķietami pavisam neticamas teorijas. Viņi uzskata, ka Nakamoto ir paredzējis kriptovalūtas “iznīcināšanas sviras” gadījumam, ja kaut kas aizies greizi.

Viss cēlu mērķu vārdā

Kad kāds zog svešas privātās atslēgas, tad viņš automātiski iegūst upura bitkoinus. Teorētiski Satoši ir izstrādājis mehānismu, kas ļautu nozagtās monētas padarīt nederīgas. Turklāt – tiklīdz iepriekšējais īpašnieks atkal sāktu kontrolēt savus līdzekļus, tā bitkoini viņa kontā atkal pārvērstos “derīgos”.

Šīs baumas sāka izplatīties Twitter pēc automātiskas publikācijas no profila Satoshi Nakamoto Bot. Bots publicē nejaušas frāzes, kuras kādreiz publicējis pats Satoši. Pēdējais paziņojums piesaistījis visvairāk uzmanības.

“Iedomājieties, ka zelts zādzības gadījumā pārvērstos par svinu. Ja zaglis atdotu nozagto, tad tas automātiski pārvērstos savā sākotnējā stāvoklī.”

Atgādinām – Satoši diezgan bieži salīdzināja dārgmetālu ar savu izgudrojumu. Ažiotāžu izraisījušais citāts bija izvietots forumā Bitcointalk jau 2010. gadā. Šajā Satoši postā bija lielāka jēga.

“Iedomājieties, ka jums kaut ko nozog. Jūs nevarat mantu atgūt, bet jums pēkšņi ir parādījusies svira, ar kuru zādzību var padarīt par bezjēdzīgu. Vai Jūs tiešām to izmantotu? Būtu labi, ja zagļi zinātu, ka ikvienu vērtīgu mantu var iznīcināt attālināti – un tāpēc nav jēgas izdarīt noziegumu.”

Protams – tā arī nav atrasti nekādi pierādījumi par Satoši darbu pie iespējamā bitkoinu iznīcināšanas mehānisma, bet ja nu tomēr…

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top