Tehnoloģijas

Vadīt cilvēkus no attāluma – Fēru salās (Video)

 

Vai jūs esat kaut ko dzirdējuši par Fēru salām? Tā ir 18 salu grupa (no kurām septiņpadsmit ir apdzīvotas), kas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā starp Skotiju un Islandi, un ir Dānijas daļa, bet kopš 1948. gada tā neatkarīgi risina gandrīz visus pārvaldes jautājumus, izņemot aizsardzības, tiesiskuma, valūtas un ārpolitikas jautājumus. Fēru salas tūrisma vadītāja Gudrida Heigārda norādīja, ka saistībā ar koronavīrusa izplatību patreiz salā netiek uzņemti tūristi (kas ir loģiski), taču šobrīd ir pietiekoši daudz brīva laika projekta īstenošanai, kuru varētu nosaukt – Avatārs.  Šī projekta ietvaros ir izstrādāta lietojumprogramma, ar kuru ir iespējams apmeklēt salas no attāluma.

Vai vēlaties pārvaldīt kādu no savas viedierīces? Tas jau ir iespējams!

Video Heigārda norāda, ka ir izveidota lietojumprogramma, kas palīdzēs cilvēkiem no attāluma izbaudīt Fēru salu skaistumu. Lietojumprogrammas būtība ir ļoti vienkārša: tā ir jāuzinstalē, jāaktivizē un ekrānā būs redzams cilvēks – avatārs, kuru varēsiet paši vadīt. Avatāram uz galvas būs ķivere ar kameru, un jūs varēsiet šo avatāru kontrolēt ar ekrāna kursorsviru. Ir pat pieejama poga “Pārlēkt”, noklikšķinot uz kuras jūs dodat komandu, lai avatārs, kas atrodas viedierīces otrā pusē, lec.

Farēru salas

Jāatzīst, ka šī ir ļoti oriģināla ideja, kuru līdz šim neviens vēl nebija realizējis. Tātad Fēru salas piedāvā virtuālas video ekskursijas pa savu teritoriju. Bet ne parastajā formā, piemēram, kā mums tas jau bija pierasts, izmantojot “Google Maps” pakalpojumu, bet gan interaktīvā veidā. Jūs varat izlemt, kur doties, ko meklēt un ko darīt tālāk. Tajā pašā laikā jūs nekādā ziņā neesat ierobežots savā pārvietošanās trajektorijā, kas “Google Maps” nav iespējams. Ar avatāru varat nokļūt jebkurā vietā uz salas, kur vēlaties, tas spēj izpildīt praktiski jebkuru no jūsu komandām.

Vadības taustiņi ir sekojoši – uz priekšu, atpakaļ, pagriezties pa kreisi vai pa labi. To var kontrolēt arī ar balss vadību. Tātad avatārs saņem komandas no virtuālās kursorsviras un tajā pašā laikā dzird jūs. Tas jau izklausās fantastiski, bet tajā nav nekā nereāla, vai ne? Šāda cilvēka – avatāra izmantošana izmaksā 50 ASV dolāri stundā.

Jūs varat arī pārvarēt savas fobijas. Pieņemsim, ka jūs baidāties no dziļuma, augstuma, zirnekļiem vai kaut kā cita. Pielāgot avatāru,  tā nav problēma, un sniegt viņam norādījumus reālā laikā, lai jūs varētu iemācīties pārvarēt savu fobiju. Atrodoties šajā ekrāna pusē, jūs jutīsieties droši un tajā pašā laikā ar savu avatāru pilnībā kontrolēsiet situāciju. Tātad jūs varēsiet lēkt ar izpletni, ienirt okeānā vai braukt pa visbriesmīgākajiem amerikāņu kalniņiem. Šāda lietojumprogramma nodrošinās jaunas pieredzes iespējas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top