BitCoin

Vai Bitkoins nakotnē var kļūt par investīciju “glābiņu”

Bitkoina patiesā misija jau gandrīz desmit gadus ir niknu strīdu priekšmets starp kripto entuziastiem un ekonomistiem. Daži uzskata, ka kriptovalūta ir inovatīva maksājumu sistēma, citi to uzskata par labāko kapitāla uzkrāšanas veidu. Ņemot vērā pieaugošās jaunas finanšu krīzes briesmas, BTC var kļūt par investīciju “glābiņu”.

Satoši Nakamoto whitepaper bitkoins tiek aprakstīts kā “decentralizēta elektroniskās naudas sistēma”. Citiem vārdiem sakot – BTC izveidotājs ir devis mums iespēju droši pārsūtīt vērtību caur internetu bez jebkādu starpnieku piedalīšanās.

Gadiem ejot, bitkoina vērtība ir palielinājusies simtiem reižu, un kriptovalūta ir nonākusi līdzekļu kategorijā, kurus izmantojot, var samērā ātri vairot savu kapitālu. Apmēram tai laikā parādījās jēdziens “HODL” – un visi pēkšņi saprata, ka turēt BTC ilgāku laiku ir daudz izdevīgāk, nekā to pārdot.

Pāris pēdējo gadu laikā divas bitkoina īpašības ir saplūdušas vienā – tagad kriptovalūta tiek uzskatīta par ļoti perspektīvu tradicionālās finanšu sistēmas alternatīvu. Citiem vārdiem sakot – bitkoins nav atkarīgs no tradicionālajiem finanšu aktīviem, tāpēc tajā ir izdevīgi investēt pasaules ekonomikas krišanās laikā. Bailes no jaunas krīzes liek investoriem meklēt “finanšu šķirstu”, kurā naudu var vismaz saglabāt. Un pirmā kriptovalūta tieši tas arī ir.

Jā, daži joprojām šaubās par bitkoinu tā cenas straujo lēcienu dēļ. Tomēr pēdējo piecu gadu mērogā kriptovalūta vienalga pieaug un parāda graujošu ienesīgumu, salīdzinot ar tām pašām akcijām.

Kompānijas Circle vadītājs Džeremijs Allers uzskata, ka cilvēce ir radījusi principiāli jaunu naudas veidu. To viņš paziņoja nesenajā televīzijas kanāla CNBC programmas Squawk Box ēterā.

“Cilvēkiem tagad ir neatkarīgs un drošs vērtības saglabāšanas mehānisms jebkurā vietā, kur ir internets.”

Šī tehnoloģija var dāvāt finanšu aktīviem pilnīgu neatkarību no jebkādām likstām, kas saistītas ar politisko vai ekonomisko situāciju pasaulē.

Vai Bitkoins nakotnē var kļūt par investīciju “glābiņu”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top