Tests: 2 nedēļas ar Huawei jaunāko viedpulksteni Watch GT2e
Video. Viedpulksteņa Huawei Watch GT2e tehniskā specifikācija. Video.
Viedpulksteņi un sporta pulksteņi šodien ir kā savdabīga modes lieta. Vieniem tie ir kļuvuši par dzīves nepieciešamība, citiem tomēr nevajadzīga spēļmantiņa. Šodien apskatīsim jaunāko Huawei viedpulksteni Watch GT2e, kurā ir apkopotas mūsdienu tehnoloģijas, kuras var pārsteigt pat zinošu lietotāju.
Pulkstenis nav bijusi mana dzīves nepieciešamība vismaz pēdējos 20 gadus, es pilnībā iztiku ar telefonu, bet pateicoties Huawei Latvija piedāvājumam , divas nedēļas kļuvu par testētāju. Šoreiz nelasīju dokumentāciju un nemeklēju papildu informāciju, vienkārši lietoju to ikdienā.
Apkārtējie cilvēki ievēro pulksteni, it sevišķi, ja uzlikts spilgtāks motīvs no Watch GT2e ciparnīcu plašā klāsta, kurā ir ļoti liels bezmaksas piedāvājums.
Kādas iespējas atradu un izmantoju:
Asins piesātinājums ar skābekli. Neko par tādu iespēju nezināju un tāpēc nācās meklēt informāciju, kas tā par funkciju un kāpēc man būtu jākontrolē asins piesātinājums ar skābekli. Izrādās, tas ir svarīgs rādītājs elpošanas sistēmas darbības novērtēšanai. Skābekļa koncentrācija norāda, cik apgādāts ar skābekli ir organisms, savukārt no tā ir atkarīgs, cik labi funkcionē pārējie orgāni. Kad skābekļa koncentrācija organismā ir zemāka, sākas daudzas problēmas ar elpošanu, tad jāmeklē iemesli, kāpēc tas tā ir.
Miega uzraudzība. Lai varētu veikt miega uzraudzību, pulkstenis miega laikā ir jāatstāj uz rokas, kas problēmas nesagādāja, taču ieteicamās 8 stundas es tā arī nekad nesasniedzu, kas, protams, liek aizdomāties par dzīvesveida maiņu. Labs atgādinājums, ka kaut ko dari nepareizi un kas ir jāmaina. Kamēr es gulēju, pulkstenis analizēja manu elpošanu, uzraudzīja pulsu un pat piešķīra novērtējumu miega kvalitātei.
Stresa uzraudzība. Stresa darbadienās ir atliku likām. Vismaz man. Klienti, darbinieki, situācijas. Tāpēc šī kontroles iespēja man šķita īpaši interesanta. Kaut arī rādījumi nesasniedza bīstamo sarkano līmenim divas reizes pamēģināju arī elpošanas vingrinājumu iespēju. Pareiza elpošana mazina stresu.
Klausīties mūziku no pulksteņa. Mūzika pulkstenī – tas jau ir interesanti. Man izdevās lejupielādēt 490 dziesmas un savienojumā ar Huawei FreeBuds austiņām izveidoju labu bezvadu koplektu. Izrādījās, ka papildus iespējama arī sinhronizācija ar Huawei Music lietojumprogrammu.
Atrast tālruni. Man ļoti noderīga funkcija. Jā, gadās, kad mans telefons spēlē paslēpes ar mani. Atliek vien veikt divas darbības un tik patīkami ir dzirdēt sava telefona zvanu, kurš papildināts ar balsi “I Am Here”.
Zibspuldze. Par zibspuldzi to grīti nosaukt, drīzāk baterija. Tumsā var noderēt viennozīmīgi.
Modinātājs. Ērts, viss ātri un viegli konfigurējams. Papildu modinātāju pulkstenī neiestatīju, pietika jau ar rīta pārsteigumu – vibējošo signālu uz rokas, kad iezvanījās mans telefona modinātājs. Ja telefonā zvana modinātājs, pulkstenis vibrē. Nav variantu – jāceļas.
Taimeris, hronometrs, laika apstākļi, kompass, gaisa spiediens. Noderīgas lietas. Ik rīta skatījums pulkstenī par laika apstākļiem jau ir tradīcija, līdz gaisa spiedienam, kompasam, taimerim un hronometram divu nedēļu garumā gan vēl netiku.
Paziņojumi. Īsziņas tagad varu izlasīt arī pulkstenī. Ērti, taču, lai atbildētu gan nāksies to darīt telefonā, jo Huawei Watch GT2e nav paredzēta šāda funkcija. Arī WhatsApp, Messenger, Telegram un Viber ziņas lasāmas tikai telefonā. Varbūt arī nav vajadzības mocīties ar teksta rakstīšanu pulkstens ekrānā.
Kādas iespējes atradu un neizmantoju:
100 treniņu režīmi, kurus iespējams arī rediģēt. Nodarbojieties ar aboslūti jebkuru sporta veidu – pat parkūrs, kalnu kāpšana un skrituļdēlis ir ieķļauts treniņu režīmos. Viss pa rokai. Huawei Watch GT2e atbalsta GPS un GLONASS pozicionēšanas sistēmas maršruta uzskaitei treniņu laikā, ar iespēju apskatīt vēsturi. Viedpulksteni var pielīdzināt profesionānam fitnesa trenerim. Tas viss vienā ierīcē.
Vizuāli
Iepakojuma kastīte ir labas kvalitātes, kas jau norāda uz to, ka cilvēki ir piestrādājuši kvalitatīva iepakojuma dizaina. Kastē atrodas uzlādes kabelis, lādētājs un dokumentācija, kuru nekad nelasām, vai arī lasām tad, kad kaut kas nelāgs jau noticis.
Materiāli, no kā izgatavots Watch GT2e:
- Korpuss – tērauds.
- Ekrāna stikls skrāpējumu un triecienu izturīgs (tā man arī divu nedēļu laikā nav izdevies pierādīt pretējo)
- Siksniņa – silikona, vai kas līdzīgs.
Pulkstenis ir tiešām izdevies gaumīgs, ekrāna spilgtums ir pietiekošs, regulējams.
Watch GT2e intelektuālā sistēma ir pienācīgi “uzpumpēta”, energoefektivitāte “pieslīpēta”. Divas nedēļas bez uzlādes – tas ir reāli.
Divas nedēļas bez uzlādes
Autonomija ir tiešām nikna. Viedpulkstenis visu šo mana testa laiku tika vienu reizi lādēts. Pastāvīgi strādāja sirdsdarbības monitors, nedaudz mūzikas un citas funkcijas. Darboties ar ieslēgtu GPS iespējams esot līdz 30 stundām bez uzlādes.
Jūs varat iespējot Always On Display, tad darbības laiks tiks samazināts līdz pieņemamajām 8 dienām.
Palika daudz neizpētītu, nesaprastu lietu un esmu pārliecināts, mēs vēl tiksimies. Vai tas būs Watch GT2e, vai kāds jaunāks modelis, laiks rādīs. Man draudzība patika. Iesaku.