Tehnoloģijas

Virs Azovas jūras tika notriekti divi “trekni” mērķi: iznīcināts Krievijas lepnums A-50, un no radariem pazudis ir IL-22M

Virs Azovas jūras tika notriekti divi "trekni" mērķi: iznīcināts Krievijas lepnums A-50, un no radariem pazudis ir IL-22M

14. janvārī Ukrainas Aizsardzības spēki virs Azovas jūras notrieca divas Krievijas lidmašīnas. Tās ir Krievijas Gaisa spēku lidmašīnas A-50 DRLO un Il-22M.

Vakar, ap pulksten 21:00 Ukrainas vienības veica precīzu trāpījumu pa divām Krievijas gaisa spēku lidmašīnām: A-50 (tās cena ap 500 miljoniem USD) – tā ir viena no dārgākajām Krievijas Federācijas tehnikas vienībām, un ņemot vērā pašreizējo Krievijas aviācijas nozares stāvokli, ir praktiski neiespējami uzbūvēt vēl vienu līdzīgu lidmašīnu un arī bumbvedējs “IL-22M”, kas atradās virs Azovas jūras ūdeņiem pazuda no krievu radariem. Par to ziņoja Ukrainas parlamenta deputāts Jurijs Mysjagins.

Saskaņā ar viņa datiem A-50 tika iznīcināts momentāli, bet IL-22 vēl kādu laiku atradās gaisā, mēģinot sasniegt tuvāko lidlauku, bet vēlāk pazuda no radariem Kerčas rajonā. Sociālajos tīklos raksta, ka okupanti zaudējuši DRLV A-50 okupētās Berdjanskas rajonā, bet IL-22 – netālu no okupētās pussalas.

Bijušais Ukrainas parlamenta deputāts Borislavs Bereza apgalvo: ir saņemta informācija, ka JIC notriekuši divus “treknus mērķus”, izmantojot pretgaisa aizsardzības sistēmu Patriot. Oficiāla apstiprinājuma šai informācijai vēl nav ne no Ukrainas, ne Krievijas puses. Tikmēr Kerčas tilts Krimā šovakar jau divas reizes ir bloķēts.

Starp citu, agrās brīdināšanas un kontroles lidmašīnu A-50 var izmantot, lai atklātu un pavadītu gaisa un virszemes mērķus; vadītu iznīcinātājus un triecienlidmašīnas, virzītu tās uz gaisa, sauszemes un jūras mērķiem; saņemtu komandas no vadības centra, paziņotu bruņoto spēku daļu automatizēto vadības sistēmu vadības posteņiem par gaisa un virszemes situāciju, noteiktu radiācijas avotus un virzienu uz tiem, kā arī pildītu gaisa vadības posteņa funkcijas. To uzskata par vienu no dārgākajiem lidaparātiem pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top