Visas ziņas

WIZZ AIR un OMV paraksta vienošanos par ilgspējīgas aviācijas degvielas piegādi

WIZZ AIR un OMV paraksta vienošanos par ilgspējīgas aviācijas degvielas piegādi

  • Saprašanās memorands par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) piegādi no 2023. līdz 2030. gadam
  • Ļauj Wizz Air iegādāties no OMV līdz 185 tūkstošiem tonnu SAF
  • Šī sadarbība vēlreiz apstiprina Wizz Air ambiciozos ilgtspējības centienus

Eiropas visstraujāk augošā un vidiski visilgtspējīgākā lidsabiedrība pasaulē[1] Wizz Air ir parakstījusi saprašanās memorandu ar starptautisko integrēto naftas, gāzes un ķimikāliju uzņēmumu OMV ar galveno pārvaldi Vīnē par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) piegādi no 2023. līdz 2030. gadam. Saprašanās memorands dod iespēju Wizz Air iegādāties no OMV līdz 185 tūkstošiem tonnu SAF. Šī sadarbība garantē, ka Wizz Air var turpināt īstenot ogļskābās gāzes izplūdes intensitātes uz pasažierkilometru samazināšanas plānu.

Šodienas paziņojums pamatojas uz Wizz Air visilgtspējīgākā avioceļojumu varianta stāvokli, un tas ir izšķirīgs lidsabiedrības vides stratēģijas elements, lai līdz 2030. gadam samazinātu ogļskābās gāzes izplūdes intensitāti par 25 % un līdz 2050. gadam sasniegtu klimatneitralitāti. Ar viszemāko ogļskābās gāzes izplūdes intensitāti uz pasažierkilometru Eiropā, vienu no jaunākajiem avioparkiem pasaulē un daudzām degvielas efektīvas izmantošanas iniciatīvām Wizz Air jau tagad vada aviācijas nozari ilgtspējīgākas nākotnes virzienā.

OMV īsteno daudzus pasākumus, kas palīdz sasniegt tā ambiciozos stratēģiskos ilgtspējības mērķus, un SAF ir galvenā ogļskābās gāzes izplūdes samazināšanas tehnoloģija aviācijas nozarē. Uzņēmuma nolūks ir palielināt SAF ražošanu līdz 700 tūkstošiem tonnu 2030. gadā. Tas atbilst OMV centieniem vēlākais līdz 2050. gadam kļūt par klimatneitrālu uzņēmumu (1., 2. un 3. darbības jomā). Šajā nolūkā OMV stratēģijā līdz 2030. gadam ir noteikti skaidri vidēja termiņa un ilgtermiņa izmešu samazināšanas uzdevumi.

Wizz Air attīstības vadītājs Ovains Džonss sacīja: „Mēs esam ieņēmuši līderpozīciju tirgū ilgtspējības jomā ar nemitīgiem ieguldījumiem inovatīvās tehnoloģijās un visefektīvāk ekspluatējot vismodernākās lidmašīnas. Wizz Air ir apņēmusies līdz desmitgades beigām samazināt izmešu intensitāti vēl par 25 %, un nozīmīga loma šo saistību izpildē ir SAF lietošanai. Atbalsts SAF tehnoloģiju izpētei un ražošanai ir viena no mūsu prioritātēm, un mēs ar prieku sadarbojamies ar OMV, lai turpinātu samazināt ogļskābās gāzes izplūdi aviācijas nozarē. Jaunais saprašanās memorands apliecina mūsu centienus nodrošināt, ka, dodot priekšroku lidojumam ar Wizz Air, mūsu klienti izdara visatbildīgāko izvēli no pieejamajiem avioceļojumu variantiem.”

OMV valdes priekšsēdētāja vietniece aviācijas, degvielas sadales un valsts sektora jautājumos Nina Markcelle sacīja: Esmu ļoti gandarīta, ka OMV un Wizz Air sadarbība palīdzēs mums sasniegt katram savus stratēģiskos ilgtspējības mērķus. Ar Wizz Air mums ir izdevies iegūt spēcīgu starptautisko sadarbības partneri. Nākamajās desmitgadēs SAF būs visnozīmīgākais ogļskābās gāzes izplūdes samazināšanas virziens aviācijā. Mūsu stratēģiskās attiecības nodrošina virzību pretī ilgtspējīgākai aviācijas nākotnei, kādā abi uzņēmumi vēlas strādāt.”

Par Wizz Air

Eiropas visstraujāk augošā zemizmaksu lidsabiedrība Wizz Air ekspluatē 171 Airbus lidmašīnu A320 un A321 avioparku. Aizrautīgu aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot Wizz Air par 27.1 miljonu pasažieru izvēli finanšu gadā, kas beidzās 2022. gada 31. martā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ. Pasaules vienīgā lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra airlineratings.com nesen ir nosaukusi uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajām lidsabiedrībām pasaulē, ATW to ir atzinis par 2020. gada lidsabiedrību, kas ir visaugstākais pagodinājums, ko var saņemt lidsabiedrība vai privātpersona, atzīstot personas un organizācijas, kas izcēlušās ar izcilu sniegumu, inovācijām un izciliem pakalpojumiem. Wizz Air ir atzīta arī par “Ilgtspējīgāko zemo izmaksu aviokompāniju” Pasaules finanšu ilgtspējas balvā 2022.

Par AS OMV

Ar grupas pārdošanas ieņēmumiem 36 miljardu eiro apmērā un aptuveni 22 400 darbinieku 2021. gadā OMV ir viens no lielākajiem biržas sarakstā iekļautajiem Austrijas rūpniecības uzņēmumiem. Ķimikāliju un materiālu nozarē OMV ar meitasuzņēmuma „Borealis” starpniecību ir viens no lielākajiem uzlaboto un aprites poliolefīnu risinājumu piegādātājiem pasaulē un Eiropas pamatķimikāliju, mēslojuma un plastmasas pārstrādes tirgus līderis. Kopā ar diviem saviem lielākajiem kopuzņēmumiem — „Borouge” (ar ADNOC Apvienotajos Arābu Emirātos un Singapūrā) un „Baystar”™ (ar „TotalEnergies” Amerikas Savienotajās Valstīs) — „Borealis” piegādā preces un pakalpojumus klientiem visā pasaulē. OMV naftas pārstrādes un tirdzniecības atzars ražo un tirgo degvielas, kā arī ķīmiskās rūpniecības izejvielas, pārvalda trīs naftas pārstrādes rūpnīcas Eiropā, un tam pieder 15 % akciju naftas pārstrādes kopuzņēmumā Apvienotajos Arābu Emirātos. OMV pārvalda aptuveni 1800 degvielas uzpildes staciju desmit Eiropas valstīs. Turklāt darbība aptver gāzes un enerģētikas nozari Austrumeiropā, kur uzņēmums arī pārvalda ar gāzi darbināmu spēkstaciju Rumānijā. Izpētes un ieguves nozarē OMV pēta un iegūst naftu un gāzi četros Centrāleiropas un Austrumeiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas, Ziemeļjūras, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona pamatapgabalos. Vidējais dienas ražīgums 2021. gadā, ieskaitot ieguvi kopuzņēmumā Krievijā, sasniedza 486 tūkstošus barelu naftas ekvivalenta dienā, no kā lielākā daļa bija dabasgāze (~60 %). No 2022. gada 1. marta Krievijas struktūrvienības vairs netiek iekļautas. Uzņēmuma darbība ietver gāzes tirdzniecību Rietumeiropā, kur tas pārvalda arī gāzes krātuves Austrijā un Vācijā. OMV plāno pārveidoties no integrēta naftas, gāzes un ķimikāliju uzņēmuma par galveno inovatīvu un ilgtspējīgu degvielu, ķimikāliju un materiālu piegādātāju, kas ieņem vadošo stāvokli aprites ekonomikā pasaulē. Ar pāreju uz zemas ogļskābās gāzes izplūdes uzņēmējdarbību OMV cenšas vēlākais līdz 2050. gadam sasniegt klimatneitralitāti visās trijās darbības jomās.

[1] To apliecina aviācijas centra CAPA 2022. gada aviācijas balvas par izcilību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top