Tehnoloģijas

Aviokompānija Lufthansa atļauj tomēr izmantot AirTag savās lidmašīnās

Aviokompānija Lufthansa atļauj izmantot AirTag savās lidmašīnās

Vācijas aviokompānija Lufthansa komentējusi nesenās ziņas par AirTag piekariņu izmantošanu savās lidmašīnās. Izrādās, ka tos tomēr nav jāizslēdz.

Paziņojumu par to, ka AirTag piekariņus pasažieri tomēr var atstāt ieslēgtus, Lufthansa pavēstīja savā Twitter kontā:

Vācijas aviācijas vadība (Luftfahrt Bundesamt) piekrīt mūsu riska novērtējumam un apstiprina, ka reģistrētajā bagāžā esošās izsekošanas ierīces ar ļoti zemu baterijas uzlādi un pārraides jaudu nerada drošības draudus.  Lufthansa reisos šīs ierīces ir atļautas.

Pagājušajā nedēļā daži Lufthansa klienti bija spiesti bagāžā izslēgt savus AirTag un citas ierīces – tādas kā Tile vai Samsung Galaxy Smart Tag, jo aviosabiedrība izdeva šādu rīkojumu.

Klusais skandāls pamazām saasinājās. Pa to laiku Apple paspēja sniegt The New York Times komentāru, ka AirTag “atbilst starptautiskajiem aviokompāniju lidojumu drošības noteikumiem rokas bagāžai un reģistrētajai bagāžai”.

Vienlaikus Eiropas Aviācijas drošības aģentūra paziņoja, ka tās noteikumi “neaizliedz un neatļauj izmantot AirTag līdzīgas ierīces”. Tomēr vēlāk – pagājušajā otrdienā, 11. oktobrī – piebilda, ka  atbildība par šādu ierīču darbības aizliegšanu gulstas tieši uz aviokompāniju, tāpēc tā var pati izlemt – vai atļaut lidmašīnā atrasties pasažieriem ar ieslēgtu AirTag, vai nē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top