Tehnoloģijas

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Huawei valkājamo ierīču klāsts ir ļoti daudzveidīgs un Ķīnas uzņēmums pastāvīgi pievieno jaunus produktus. Lai nerastos pārpratumi, jau sākumā jānorāda, ka Space Edition ir tas pats Huawei Watch 4 Pro modelis bet ar dažiem uzlabojumi – dizainā un materiālos. Arī programmatūras pusē mums ir pilnīgi jauna Harmony OS versija, taču  Huawei Watch 4 un Watch 4 Pro pulksteņi ar atjauninājumu palīdzību ir arī tagad ieguvuši to pašu versiju.

Space Edition dizains

Huawei Watch 4 Pro Space Edition 49 mm titāna korpusam ir divu toņu keramikas rāmis, tas ir pārmaiņus tumši pelēkā un tumši sarkanā krāsā. Augšējā labajā pusē uzraksts “Huawei Watch” atgādina, ja nu aizmirsies, ko mēs valkājam.

Arī siksniņa, kas tagad ir tumši pelēkā krāsā un tā ir titāna. Labajā pusē atrodas kronītis, ko var pagriezt un nospiest, kā arī zemāk atrodas sensors ar papildus funkciju pogu.

Titāna siksniņai ražotājs komplektācijā ir iekļāvis piecus papildu posmus, lai nodrošinātu ātru un vienkāršu izmēra paplašināšanu. Pateicoties jaunajam DLC (Diamond-Like Carbon) pārklājumam, siksniņa ir matēti spīdīga vienlaikus, kas izskatās patiešām eleganti.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition svars ir 111 grami, ieskaitot siksniņu, un tādējādi ir nedaudz smagāks nekā standarta versija; bez siksniņas tas sver 68 gramus. Tam ir arī IP68 sertifikāts un tas ir piemērots niršanai ūdenī līdz 30 metru dziļumā saskaņā ar 5ATM.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Displejs un darbība

Huawei Watch 4 Pro Space Edition ir 1,5 collu LTPO AMOLED displejs, tāds pats, kā Watch 4 Pro, kuram tas jau bija viens no labākajiem.

Displeja pusē nekas nav mainījies. Krāsas ir skaidras, kontrasti ir lieliski, maksimālais spilgtums ir izcils pat tiešā saules gaismā un kopējā pakete šeit ir izcila.

Displeja izšķirtspēja ir 466 x 466 pikseļi ar 310 ppi, un to aizsargā sfērisks, nedaudz izliekts safīra stikls ar DLC pārklājumu, kas ir ārkārtīgi izturīgs pret skrāpējumiem. Divu nedēļu testa laikā man tiešām neizdevās atstāt ne uz siksniņas, ne uz displeja skrāpējumu vai švīku. Standarta Watch 4 Pro modelim uz siksniņas ātri vien bija pamanāmas nolietojuma pēdas, bet Space Edition variantā arī siksniņa ir aizsargāta.

Ja vēlaties, valkājamās ierīces izvēlnē varat aktivizēt vienmēr ieslēgtu displeju (AoD) atbilstošā dizainā un sniedz visu informāciju neaktivizējot pulksteni no snaudas. Tomēr pēc noklusējuma tas ir deaktivizēts, lai taupītu akumulatoru. AoD ir deaktivizēts arī miega režīmā, lai mazinātu traucējumus. Diemžēl to nav iespējams pielāgot.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Space Edition modelim ir pieejams liels klāsts jaunu pulksteņa ciparnīcu, kas ir ekskluzīvas tikai Space Edition.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition izmanto klasisku koncepciju – skārienjūtīgs ekrāns, rotējošs un nospiežams kronītis, un papildu vēl viena poga.

Lai iestatītu viedpulksteni un izmantotu visas funkcijas, ir nepieciešams viedtālrunī lejupielādēt lietotni Huawei Health.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition

Huawei Watch 4 Pro un Huawei Watch 4 Pro Space Edition

Skārienekrāns tiek darbināts, izmantojot vilkšanas žestus, un ikviens, kurš jau iepriekš ir nēsājis viedpulksteni, ātri orientēsies tajā.

Pārvelkot displejam no augšas uz leju, tiek atvērta ātrā izvēlne, kurā var aktivizēt Wi-Fi, ieslēgt un izslēgt skaņu vai arī iztecināt ūdeni no pulksteņa. Šeit atradīsiet arī informāciju par savienoto viedtālruni un pašreizējo akumulatora uzlādes līmeni.

Savukārt, pavelkot no kreisās puses uz labo kļūst pieejama informācija par laikapstākļiem, kalendārs, treniņu plāns vai miega pārskats. Pārvelkot no labās puses uz kreiso, varat aplūkot soļu skaitu un aktivitātes vai arī kopējo pārskatu, kurā tiek parādīts arī sirdsdarbības ātrums, skābekļa piesātinājums asinīs vai ādas temperatūra.

Ja pārvelkam no apakšas uz augšu, ierīce parāda mums pašreizējos paziņojumus, kas ir sagrupēti pa lietotnēm un kurus var atvērt arī atsevišķi.

Nospiežot kronīti, mēs nokļūstam lietotņu pārskatā, savukārt apakšējā poga atver ātro izvēlni ar trim lietotnēm. Pēc noklusējuma šeit tiek saglabātas programmas Apmācība, HealthGlance 2.0 un Tālrunis.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Veiktspēja un funkcijas

Huawei Watch 4 Pro Space Edition arī veiktspējas ziņā ir perfekts. Ražotājs nesniedz nekādu informāciju par izmantoto procesoru, tas nav redzama arī sistēmā. Tomēr, domājams, tiek izmantots Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1 SW5100, kas darbina arī parasto Watch 4 Pro.

Animācijas un pārejas saskarnē ir patīkami vienmērīgas, bez aizkaves. Arī lietotņu palaišana un pārslēgšanās starp aktīvajām lietotnēm darbojas ātri un vienmērīgi. Šeit nav par ko sūdzēties.

eSIM atbalsts tiek piedāvāts standarta komplektācijā, kas ļauj veikt zvanus tieši ar pulksteni.

Ir arī Bluetooth, NFC maksājumiem, WLAN un divjoslu GNSS, nodrošina precīzu pozicionēšanu, izmantojot piecas satelītu sistēmas.

Diemžēl Latvijā joprojām nedarbojas maksājumi. Huawei Wallet var pievienot Depo vai citu veikalu atlaižu un klienta kartes, kurām ir svītrkodi, bet banku kartes nevar.

Tas ir arī viens no lielākajiem pārmetumiem Huawei Watch 4 Pro Space Edition, kura funkcionalitāte dažreiz ir ierobežota Google lietotņu trūkuma dēļ. Ražotāja lietotņu galerijā ir maz lietotnes. Man ļoti noderētu WhatApp, Mesenger un Google lietojumprogrammas.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Tomēr Huawei Watch 4 Pro Space Edition plašais piedāvāto funkciju klāsts ir iespaidīgs. Viedpulkstenis spēj izmērīt pulsu, veikt EKG mērījumus, izmērīt asins piesātinājumu ar skābekli (SpO2) vai pat noteikt iespējamo artēriju stīvumu.

Lai veiktu dažus no šiem testiem, pirksts jāuzliek uz sensora viedpulksteņa labajā pusē, kas ne vienmēr darbojas droši un dažkārt ir jāatkārto “vāja signāla” dēļ.

Visos testos izmērītās vērtības, cik varu spriest, ir diezgan precīzas un atbilst realitātei. Tas pats attiecas uz miega izsekošanu, kas ļoti precīzi reģistrē gan iemigšanu, gan pamošanos un sadala miegu dažādās fāzēs.

Tas ļauj uzreiz redzēt, kad esmu bijis dziļā miega fāzē un kad REM fāzē vai kad naktī bijis nomodā. Izmantojot Huawei Health lietotni, ir pat iespējams ierakstīt un analizēt miegu vai atkaņot dažādas skaņas, kas palīdz aizmigt.

Treniņu režīmos Huawei Watch 4 Pro Space Edition atpazīst vairāk nekā 100 sporta veidu, kurus pēc tam ļoti precīzi izseko. Pulksteņa ekrānā vai lietotnē ir pieejama plaša statistika. Visas  veselības un fitnesa vērtības ir skaidri redzamas pārskatā.

Lielākā daļa pulksteņa iestatījumu tiek veikti pašā valkājamajā ierīcē. Sākotnējā iestatīšana lietotnē ir mazliet apgrūtinoša, jo katrai izmērītajai vērtībai un katram iestatījumam vispirms ir jādod viens vai vairāki apstiprinājumi. Tomēr, tiklīdz tas ir izdarīts, lietotne izrādās ļoti noderīga un lietotājam draudzīga.

Veselības pārskats 2.0

Interesanta Huawei Watch 4 Pro Space Edition funkcija ir Health Glance 2.0 veselības pārbaude. Tikai 60 sekunžu laikā var saņemt veselības pārskatu ar līdz pat 8 galvenajiem rādītājiem.

Tas ietver sirdsdarbības frekvenci, skābekļa piesātinājumu asinīs, stresa līmeni, ādas temperatūru, EKG, arteriālo stīvumu un elpošanas testu. Pulkstenis sniedz informāciju par to, kā veikt katru testu un vai, piemēram, ir nepieciešams pieskarties sensoram.

Elpošanas testa laikā ir jāievelk dziļa ieelpa un pēc tam vairākas reizes jānoklepjas. Tas tiek darīts, lai izmērītu forsēto vitālo kapacitāti (FVC), kas norāda plaušu tilpumu. Pēc tam lietotne sniedz visaptverošu analīzi par veselības stāvokli un vai ir kādas novirzes. Tomēr atceramies, ka Huawei Watch 4 Pro Space Edition nav medicīnas ierīce un tā mērījumi var atšķirties no patiesajiem.

Akumulatora darbības laiks

Huawei Watch 4 Pro Space Edition akumulatora darbības ilguma ziņā pārspēj daudzus citus viedpulksteņus. Tomēr faktiskais darbības laiks ir ļoti atkarīgs no iestatījumiem.

Pēc noklusējuma ir aktivizēts pastāvīgs sirdsdarbības mērījums, SpO2 mērījums bet funkcija “vienmēr ieslēgts displejs” ir atspējota. Mana testa laikā es faktiski sasniedzu solīto darbības laiku – 4,5 dienas.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Ja aktivizēsiet visas funkcijas, tas izslēgsies pēc aptuveni 3 dienām. Ir pieejams arī akumulatora taupīšanas režīms, ko sauc par īpaši ilgu akumulatora darbības laiku un kas ļauj lietot ierīci līdz pat 21 dienai.

Kāpēc šis modelis vairs nedarbojas tik ilgi kā iepriekšējie Huawei pulksteņi? Ir tomēr ievērojami palielinājies arī funkciju klāsts, bet akumulatora darbības laiks joprojām ir ievērojami labāks nekā  konkurentiem.

Viedpulkstenis tiek uzlādēts bezvadu režīmā, izmantojot Qi standartu, un piegādes komplektācijā ir iekļauts atbilstošs USB-A lādētājs. Pilnai uzlādei nepieciešamas aptuveni 90 minūtes.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Secinājumi

Huawei Watch 4 Pro Space Edition ir viskvalitatīvākais un izsmalcinātākais viedpulkstenis, kādu jebkad esmu apskatījis, ņemot vērā tā dizainu un izcilo uzbūves kvalitāti.

Arī par funkciju klāstu un sensoru mērījumiem nav par ko sūdzēties. Akumulatora darbības laiks, salīdzinot ar Sasmung un Apple ierīcēm ir, kā diena pret nakti, un tas šo pulksteni atšķir no konkurentu ierīcēm.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition ir smags, bet acīmredzot baterija un materiāli no kā tas ir izgatavots, tam piešķir arī papildus svaru. Jums tas vienkārši ir jāzina, Huawei Watch 4 Pro Space Edition uz rokas būs pamanāms ne tikai apkārtējiem, bet arī pašam nēsātājam, bet pie tā ar laiku pierod.

Lietotņu izvēle ir ļoti ierobežota, tāpat ir žēl, ka datus nevar pārsūtīt uz Google Fit vai Apple Fitness. Tādējādi es palieku viens pats ražotāja ekosistēmā. Nepatīkams ir arī NFC maksājumu iespēju trūkums Latvijā.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition apskats

Tomēr, ja to ignorējat, Huawei Watch 4 Pro Space Edition veic jaudīgu darbu un ar savu eleganto dizainu, lielisko displeju ir skatienus piesaistoša ierīce, kas ļoti labi pārvalda savu jomu.

Es dotu priekšroku Huawei viedpulksteņiem, neskatoties uz ierobežoto lietotņu klāstu. Huawei Watch 4 Pro Space Edition elegantais dizains un iespaidīgais darbības ilgums man personīgi ir vairāk vērts nekā papildus lietotnes.

Pēdējo gadu laikā esmu testējis vairākus viedpulksteņus, bet jaunais Huawei Watch 4 Pro Space Edition neapšaubāmi ir visiespaidīgākais un modernākais. Tā dizains apmierinās jebkuru estētu un uzliekot rokā šo filigrāni izstrādāto ierīci man nav šaubu – sāksies draudzība uz mūžu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top