Tehnoloģijas

Pieci nerakstītie likumi ikvienam elektroauto vaditajam

Pieci nerakstitie likumi ikvienam elektroauto vaditajam

Nav noslēpums, ka elektroauto iegūst arvien lielāku popularitāti, ņemot vērā, ka tie ne tikai sniedz ekonomiskus ieguvumus, bet arī veicina ilgtspējīgu mobilitāti. Līdz ar to pieaug autovadītāju skaits, kuri priekšroku dod tieši elektriskās piedziņas automašīnām. Iegādājoties savu pirmo elektroauto, vadītāji nereti saskaras ar dažādiem jaunumiem, kas var ietekmēt viņu ikdienas paradumus. Eleport ir apkopojis piecus padomus jeb nerakstītos likumus, kas būtu jāievēro ikvienam elektroauto vadītājam.

Sagatavojaties uzlādes procesam

Vislabākais veids, kā būt sagatavotam, ir lejupielādēt braucienu plānošanas lietotni, piemēram, Plugshare, kur iespējams apskatīt visas pieejamās uzlādes stacijas un atlasīt tās pēc nepieciešamības. Pārvietojoties ar elektroauto, noderēs arī lietotne ABRP (A Better Route Planner), kas paredzēta tālāku braucienu plānošanai. Vai plānojat doties izbraucienā tepat Latvijā vai tālākā ārzemju ceļojumā, mobilā lietotne sniedz iespēju līdz detaļām izplānot auto lādēšanu brauciena laikā. Ievadot elektroauto modeli un norādot vēlamo baterijas uzlādes līmeni ierodoties galamērķī, lietotne jūsu vietā aprēķinās atbilstošāko maršrutu, noteiks ērtākās uzlādes vietas un nepieciešamo uzlādes ilgumu katrā no tām.

Atcerieties – uzlādes stacijas nav stāvvietas

Kāpēc neizmantot uzlādes staciju, kā labu stāvvietu? Tam ir divi iemesli – jūs maksāsiet par uzlādi, kas jums nav nepieciešama, kā arī velti aizņemsiet uzlādes vietu, ko varētu izmantot citi elektroauto vadītāji. Lai cienītu citus autobraucējus, ieteicams atbrīvot uzlādes vietu līdzko ir pabeigts elektroauto uzlādes process.

Pirms dodaties ceļā, pārbaudiet savu elektroauto

Tāpat kā ar iekšdedzes automašīnām, arī pārvietojoties ar elektroauto, nepieciešams pievērst uzmanību automašīnas tehniskajam stāvoklim. Piemēram, pirms dodaties ceļā, neatkarīgi no brauciena ilguma un distances, pārbaudiet automašīnas riepas. Vairumam elektroauto modeļu ir pieejama funkcija, kas informē par riepu spiedienu, taču par sliktu nenāks, ja veiksiet riepu stāvokļa vizuālu pārbaudi arī paši. Ja spiediens ir pārāk zems, automašīnas bremzēšanas ceļš palielinās, tādējādi palielinot negadījumu iespējamību. Salīdzinot ar iekšdedzes dzinēja automašīnām, elektroauto ir mazāk detaļu, kas varētu radīt tehniskas problēmas, tomēr nevajadzētu aizmirst par sava auto tehnisko apkopi un sekot līdzi ražotāja ieteikumiem.

Esiet gatavi jebkurai situācijai

Jāatzīst, ka situācijas, kad elektroauto enerģija ir beigusies pilnībā, ir sastopamas reti, ņemot vērā, ka elektroauto laicīgi jūs brīdina par baterijas stāvokli un pat nulles baterijas gadījumā ļauj atrast drošu apstāšanās vietu. Ja esat īpašnieks elektroauto, kas jaunāks par pieciem gadiem, nereti automašīnu zīmolu oficiālie pārstāvji piedāvā iespēju izmantot bezmaksas tehnisko palīdzību, kas tiek sniegta uz ceļa. Dodoties garākos braucienos, Eleport eksperti iesaka pārliecināties vai izvēlētajās naktsmājās vai to tuvumā ir pieejamas uzlādes iespējas, kā arī drošības labad ņemt līdzi uzlādes kabeli vai mājas lādētāju, ko iespējams pieslēgt parastai kontaktligzdai.

Respektējiet atšķirīgus viedokļus

Nereti jums var nākties saskarties ar cilvēkiem, kas neuzskata elektroauto kā objektīvi vienu no ekoloģiskākajiem pārvietošanās veidiem. Svarīgi apzināties, ka mums katram ir atšķirīgas vērtības, vēlmes un intereses. Efektīvs veids, kā komunicēt ar tiem, kuri pārliecinoši ir “pret” elektroauto – saprotamā un mierīgā veidā izcelt elektroauto dažādos ieguvumus un videi draudzīgos risinājumus. Pat ja pretējais viedoklis jums šķiet absurds, komunicējiet ar vēsu prātu un sapratni.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top