Tehnoloģijas

Dienvidķīnas jūras dzelmē atrasta leģendārā ASV zemūdene USS Harder

Dienvidķīnas jūras dzelmē atrasta leģendārā amerikāņu zemūdene USS Harder

Foto – ilustratīvs

Pētnieki apgalvo, ka ir atraduši vienu no slavenākajām Otrā pasaules kara zemūdenēm – USS Harder.

ASV Jūras spēku vēstures un mantojuma pavēlniecība (NHHC) ceturtdien, 23. maijā, apstiprināja atradumu, atsaucoties uz datiem, kas savākti projektā Lost 52, kura mērķis ir atrast visas 52 kara laikā pazudušās ASV zemūdenes.

Saskaņā ar NHHC sniegto informāciju zemūdene tika atrasta vairāk nekā 900 metru dziļumā Dienvidķīnas jūras dzelmē. Tiek norādīts, ka zemūdenes bojājumi ir minimāli.

Dienvidķīnas jūras dzelmē atrasta leģendārā ASV zemūdene USS Harder

“Zemūdenes var būt grūti identificēt to konstrukcijas dēļ, taču tās novietojums, stāvoklis un Lost 52 savākto datu kvalitāte ļāva NHHC apstiprināt, ka vraks ir Harder,” teikts NHHC paziņojumā.

Meklēšanā tika izmantota progresīva fotogrammetrija un zemūdens robotika, lai atrastu un iemūžinātu attēlus no USS Harder, kuru 1944. gadā Japāna nogremdēja Filipīnu piekrastē.

Dienvidķīnas jūras dzelmē atrasta leģendārā ASV zemūdene USS Harder

Uz leģendārās zemūdenes atradās 79 jūrnieki, tostarp tās komandieris Samuels Dīlijs. Saskaņā ar NHHC datiem, vienas patruļas laikā “Harder” vidēji nogremdēja trīs ienaidnieka kuģus. Zemūdene kopā ar “kolēģi” USS Hake meklēja jaunus mērķus pie Dasolas līča Filipīnu ziemeļos. Abas zemūdenes sāka medīt divus japāņu kuģus. Harder izšāva trīs torpēdas, pirms tika nogremdēta pēc virknes zemūdens torpēdu trāpījumiem.

Avots: Businessinsider

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top