Visas ziņas

Covid-19 ceļošanas aplikāciju “SimplyGo” veiksmīgi izmēģina lidojumos starp Eiropu un AAE

Covid-19 ceļošanas aplikāciju "SimplyGo" veiksmīgi izmēģina lidojumos starp Eiropu un AAE

Pasažieru lidojumā no Vācijas un Igaunijas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem pirmo reizi veiksmīgi izmēģina Covid-19 ceļošanas aplikāciju “SimplyGo”. Digitālā veselības datu lietotne palīdz pasažieriem un aviokompānijām ievērot nepieciešamās veselības prasības un iebraukšanas noteikumus.

Pilotprojekta laikā pasažieri pirms lidojuma aplikācijā “SimplyGo” saņēma informāciju par savu Covid-19 statusu. Iegūtie dati par veselības stāvokli un testa rezultātiem tika uzglabāti lietotnē, lai tiem varētu piekļūt aviokompānijas un robežkontroles amatpersonas. Ja pasažieriem fiksēja pozitīvus testa rezultātus vai tie nebija veikti vispār, reģistrēšanos un iekāpšanu viņiem atteica. Tādējādi aplikācija vienkaršo un automatizē veselības datu integrāciju aviokompāniju, lidostu un valdību procesos.

Izmēģinājuma laikā tika veiksmīgi pārbaudīti gan tiešie lidojumi, gan savienotie reisi. Pasažieri no Mihnenes devās uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kā arī no Tallinas uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem ar pārsēšanos Frankfurtē.

Tāvi Einaste, “Nortal” partneris stāsta: “Tikai ar dažu klikšķu palīdzību lietotāji var pasūtīt informāciju par COVID-19 testu vai vakcināciju laboratorijā vai slimnīcā, padarot to pieejamu aviokompānijām vai robežkontroles darbiniekiem. Reģistrējoties nav nepieciešami dokumenti vai svītrkods, visi dati tiek pārvaldīti droši un nopietnā līmenī pasargāti no krāpšanas. Šis izmēģinājums ir pirmais solis “SimplyGo” ieviešanā, lai palīdzētu atjaunot uzticību lidojumiem un visiem nodrošinātu drošāku un efektīvāku ceļošanu lidojot.”

Pilotprojektā integrāciju ar Apvienoto Arābu Emirātu valdības sistēmu nodrošināja tehnoloģiju uzņēmuma “SITA” pasažieru iepriekšējās apstrādes platformas jeb APP un lietotnes “SimplyGo” starpniecība.

Džeremijs Springals, “SITA” AT BORDERS viceprezidents stāsta: “Kā gaisa transporta nozares tehnoloģiju nodrošinātājs mēs cieši sadarbojamies ar valdībām, nozares un robežkontroles organizācijām visā pasaulē, lai mazinātu pandēmijas laikā radušos veselības riskus ceļojumu laikā. “SITA” Veselības Aizsardzības ekosistēma nodrošina savietojamību starp veselības sistēmām, aviosabiedrībām, lidostām un valdībām. Tas ietver virkni risinājumu, tostarp “SITA” Veselības elektronisko ceļošanas atļauju (Health ETA), “SITA” APP un “SITA” Flex pasažieru plūsmas kontrolei lidostā. Izvēloties pareizo produktu kombināciju un integrējot tādu veselības pasu sistēmu kā “SimplyGo”, valdības nodrošina, ka viņi ir informēti, kurš vēlas ceļot un kāds ir viņa veselības stāvoklis. Valdības tad var pieņemt apzinātus lēmumus par to, kam atļaut ceļot. Mēs priecājamies par “SITA” Veselības Aizsardzības ekosistēmas iespējām atbalstīt nozares atjaunošanos 2021.gadā un nodrošināt pasažieriem drošāku un vienkāršāku ceļojumu pieredzi.”

“SimplyGo” un globālo platformu integrācija

Viens no “SimplyGo” dibinātājiem, kompānija “Nortal” ir daļa no Igaunijas IT uzņēmumu konsorcija, kas ir iesaistīta Igaunijas valdības un Pasaules Veselības organizācijas kopīgajā iniciatīvā un strādā, lai visā pasaulē nodrošinātu uzticamu sistēmu vakcinācijas datiem. “SimplyGo” un konsorcijs strādā pie globālajiem savietojamības standartiem, lai varētu nodrošināt ceļotāju kontroli, veidojot drošu piekļuvi un dalīšanos ar COVID-19 un citiem medicīniskajiem datiem ceļojumu vajadzībām.

Pēc izmēģinājuma sistēmas izmantošanu turpinās uzlabot un padarīs pieejamu plašākai pieejamībai klientiem.

Jaunas ceļošanas normas izveide

Izmantojot “SimplyGo”, ceļotāji un transporta nozare gūst labumu no ļoti drošas un ar GDPR saderīgas datu platformas ar standartizētām pieejām un vismodernākajām tehnoloģijām. Personu datus var pārsūtīt tikai oficiāli akreditēti medicīnas pakalpojumu sniedzēji. Tas samazina krāpniecības iespēju līdz minimumam. Personas datus pilnībā kontrolē lietotājs un tos vienmēr var uzglabāt dzīvesvietas valstī saskaņā ar attiecīgajiem likumiem un noteikumiem. Lietotājam ir jādod piekļuve saviem datiem un viņš var to jebkurā laikā atsaukt.

Informāciju sagatavoja Matīss Rutks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top