Tehnoloģijas

Kas var notikt ar ASV dolāru pēc digitālās juaņas ieviešanas?

ASV Ķīna

Crypto Council for Innovation vadītāja un bijusī Pasaules ekonomikas foruma (WEF) datu, blokķēdes un digitālo aktīvu departamenta vadītāja Šeila Vorena paziņojusi, ka digitālā juaņa varētu mest nopietnu izaicinājumu ASV dolāra kā pasaules rezerves valūtas un globālās tirdzniecības maksāšanas līdzekļa pozīcijām.

Atgādinām – Ķīnas Tautas banka jau apmēram trīs gadus testē digitālo juaņu norēķinos, tajā piedalās gan šīs valsts lielās bankas, gan arī fiziskās personas. Iepriekš kļuva zināms, ka digitālā juaņa tiks integrēta WeChat.

Tāpat Vorena paziņoja, ka – visticamāk – ASV dolārs var saglabāt savu pašreizējo statusu Amerikas ekonomikā, bet ārpus tās šai valūtai var rasties grūtības – eksperte to paziņoja diskusiju paneļa Financial Surveillance in a Cashless Society laikā forumā SXSW 2022. Vorena piebilda, ka inovāciju ieviešanas tempu ziņā ASV atpaliek no Ķīnas un daudzām citām Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm.

Pasaulē joprojām aktīvi apspriež ASV dolāra likteni globālajā ekonomikā. PVF vecākā ekonomiste Gita Gopinata intervijā  Foreign Policy sacīja, ka viņa sagaida, ka centrālās bankas visā pasaulē pārskatīs to, cik daudz līdzekļu tās nākotnē plāno uzglabāt ASV dolāros.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top