Tehnoloģijas

Boeing nodemonstrē pirmo bezpilota degvielas uzpildes lidaparāta MQ-25 Stingray sērijveida modeli

MQ-25 Stingray
Aviācijas, kosmiskās un militārās tehnikas kompānija Boeing gatavo MQ-25 Stingray bezpilota lidaparātus statiskajām un lidojuma pārbaudēm. Uzņēmums demonstrēja pirmo sērijveida dronu, kas nonāks ASV Jūras spēku rīcībā.

MQ-25 Stingray ir bezpilota gaisa degvielas uzpildes drons, ko Boeing izstrādā ASV Jūras kara flotei. Aizsardzības nozares būvuzņēmējs 2018. gadā saņēma 805 miljonus ASV dolāru četru bezpilota lidaparātu izgatavošanai, un 2020. gadā dienests parakstīja līgumu par vēl trīs bezpilota lidaparātu iegādi.

ASV Jūras kara flote plāno izmantot 76 bezpilota gaisa degvielas uzpildes dronus. Plānotās flotes izmaksas ir 1,3 miljardi ASV dolāru. 2023. gada sākumā Boeing paziņoja, ka bezpilota lidaparātu piegādes tiks atliktas no 2025. līdz 2026. gadam. Pirmais bezpilota lidaparāts tiks izvietots uz lidmašīnas klāja uz gaisa kuģa USS Theodore Roosevelt.

MQ-25 Stingray ir 15,5 metrus garš. Tā spārnu platums ir 23 metri. Bezpilota gaisa tankeris varēs sasniegt vairāk nekā 600 kilometru lielu ātrumu. Tā darbības rādiuss būs vairāk nekā 900 kilometri.

Avots:

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top