Visas ziņas

DelfinGroup padomē strādās Gatis Kokins, Edgars Voļskis, Mārtiņš Bičevskis un Jānis Pizičs

DelfinGroup padomē strādās Gatis Kokins, Edgars Voļskis, Mārtiņš Bičevskis un Jānis Pizičs

Latvijas finanšu nozares koncerna AS DelfinGroup akcionāru sapulcē par jaunajiem padomes locekļiem apstiprināti finanšu, korporatīvās pārvaldības un fintech nozares eksperti Gatis Kokins, Edgars Voļskis, Mārtiņš Bičevskis un Jānis Pizičs. Tāpat darbu padomē piecus gadus turpinās padomes priekšsēdētājs Agris Evertovskis.

AS DelfinGroup padomes priekšsēdētājs un līdzdibinātājs Agris Evertovskis: “Šogad plānojam veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā, kas ir rets notikums ne vien Latvijā, bet visas Baltijas mērogā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka uzņēmuma pārvaldības komandā ir papildinājums ar izciliem dažādu nozaru ekspertiem, kas palīdzēs nodrošināt DelfinGroup pārvaldības atbilstību augstākajiem korporatīvajiem standartiem ilgtermiņā. Mūsu nākotnes mērķis ir ne vien nostiprināt savas vadošās pozīcijas savā nozarē, bet arī kļūt par daudz sīvāku konkurentu tradicionālajām bankām patēriņa kreditēšanas segmentā.”

G. Kokins, E. Voļskis un M. Bičevskis darbosies DelfinGroup kā neatkarīgi padomes locekļi saskaņā ar Latvijas korporatīvās pārvaldības kodeksa padomes locekļu neatkarības principa definīciju.

AS DelfinGroup padomes loceklis Gatis Kokins: “DelfinGroup ir lielisks piemērs, kā veiksmīgs pašmāju uzņēmums attīsta savu biznesu un korporatīvās pārvaldības kvalitāti, lai piesaistītu papildu kapitālu biržā, demonstrējot caurspīdību akcionāriem un finansiālu stabilitāti. Domāju, ka manas zināšanas banku sektorā un fintech, kas papildinātas ar 12 gadu darba pieredzi tehnoloģiju kompānijas padomē, būs noderīgas DelfinGroup. Ceru palīdzēt valdei ar stratēģijas slīpēšanu, finanšu atdeves uzlabošanu, tehnoloģisku produktu ieviešanu un jaunu tirgu apguvi arī šajā amatā. Lūkošu akcionāriem nodrošināt rūpīgu risku un atbilstības uzraudzību, neaizmirstot par veselīgu dividenžu plūsmu un DelfinGroup vērtības pieaugumu.”

G. Kokins studējis fiziku Latvijas Universitātē un biznesa administrāciju Rīgas Ekonomikas augstskolā. Iepriekš bijis tehnoloģiju un izklaides kompānijas Tet uzraudzības padomes priekšsēdētājs, ieņēmis dažādus amatus bankās, tostarp bijis Lietuvas Parex bankas uzraudzības padomes priekšsēdētājs, korporatīvo pakalpojumu un līzinga vadītājs Baltijas valstīs, privāto un starptautisko bankas pakalpojumu vadītājs, iekšējā audita direktors Parex bankā (tagad Citadele banka) un valdes loceklis Vācijas-Latvijas bankā (tagad Swedbank). Tāpat bijis Parex dzīvība un Parex Asset Management uzraudzības padomes loceklis. Bijis līdzdibinātājs uzņēmumos OC VISION, Monea, kā arī tehnoloģiju kompānijas D8 Corporation valdes loceklis.

AS DelfinGroup padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis: “Ar patiesu interesi pievienojos AS DelfinGroup uzņēmumam. Uzņēmuma izaugsmes plāns, realizējot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā, ir īpašs izaicinājums Baltijas mērogā. Turklāt AS DelfinGroup mērķi ilgtspējas kontekstā ir gana ambiciozi, lai radītu personisku interesi būt klātesošam uzņēmuma jaunajā attīstības stadijā.”

  1. Bičevskis studējis tieslietas Latvijas Universitātē un ir bijis ilggadējs dažādu valsts institūciju un valsts kapitālsabiedrību vadītājs. Bijis Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadītājs. Vadījis AS Valsts nekustamie īpašumi padomi un bijis AS Latvenergo padomes loceklis. Tāpat M. Bičevskim ir liela pieredze nevalstiskajā sektorā gan uzņēmējdarbības, gan sporta un izglītības nozarē. Viņš ir bijis Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents. M. Bičevskis šobrīd ir arī VAS LatRailNet padomes priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Handbola federācijas prezidents, Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejas loceklis, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Politikas grupas loceklis Latvijā, Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas valdes loceklis, kā arī Junior Achievement Latvia padomes loceklis.
  2. Voļskis ieguvis doktora grādu Latvijas Universitātē. Šobrīd ir Baltic International Bank finanšu direktors un valdes loceklis. Iepriekš bijis KPMG Baltics and Belarus direktors un partneris, Deloitte & Touche Adriatics risku pakalpojumu vadītājs, Deloitte & Touche Latvia vecākais auditors. Tāpat E. Voļskis ir Latvijas Ekonomistu asociācijas biedrs.
  3. Pizičs ieguvis ekonomikas bakalaura grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā un maģistra grādu biznesa administrācijā Rīgas Biznesa skolā. J. Pizičs aktīvi nodarbojas ar uzņēmējdarbību dažādās jomās. Iepriekš bijis Finko Group izpilddirektors, GlaxoSmithKline Latvia finanšu pilnveides vadītājs un ziemeļu klastera partneris, SPI Group sarl grupas budžeta un pārskatu veidošanas vadītājs, kā arī Ernst & Young Baltic nodokļu konsultants. J. Pizičs ir ieguvis arī Zvērinātu sertificētu grāmatvežu asociācijas kvalifikāciju.

AS DelfinGroup izsludinātajā starptautiskajā konkursā uz profesionālu un neatkarīgu padomes locekļu amatiem kopumā pieteicās 45 pretendenti no septiņām valstīm: Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Horvātijas, Azerbaidžānas, Turcijas un Indijas. Lielākais augstākā līmeņa vadītāju pieteikumu skaits saņemts no pretendentiem, kuri pārstāv banku, kreditēšanas, audita, informācijas tehnoloģiju, telekomunikāciju, enerģētikas, loģistikas un nekustamo īpašumu nozari.  Neatkarīgo padomes locekļu reputācijas un potenciālo interešu konflikta risku izskatīšanai tika piesaistīta personāla atlases kompānija SIA Fontes Executive Search.

AS DefinGroup 23. martā paziņoja par plāniem 2021. gadā veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā. Lai uzzinātu vairāk par šo notikumu, interesenti ir laipni aicināti pierakstīties jaunumiem uzņēmuma mājaslapā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top