Tehnoloģijas

Dienvidkorejā kursē pirmie pašbraucošie pasažieru autobusi

Dienvidkorejā jau kursē pirmie pašbraucošie pasažieru autobusi

Pēc pašbraucošajiem mikroautobusiem, kas Seulā sāka kursēt rudenī, tagad kārta pienākusi jau lielākiem autobusiem bez vadītājiem. Tie pārvadā pasažierus bezmaksas maršrutā, kurš ir vairāk nekā 20 km garš.

Dienvidkorejas Zemes, infrastruktūras un transporta ministrija paziņoja, ka 22,4 km garajā maršrutā Sejong-Cheongju kursē robotizēti autobusi bez vadītājiem. Tie brauc vienā satiksmē kopā ar ierastajiem autobusiem, un autobusiem bez vadītājiem ir savs maršruta numurs. Autobusā pagaidām visu laiku atrodas divi cilvēki no personāla. Viens, ja nepieciešama palīdzība, otrs šoferis avārijas gadījumā.

Ikviens var kļūt par pasažieri. Lai to izdarītu, autobusa pieturā vienkārši jāskenē QR kods. Šobrīd par biļeti nav jāmaksā, taču ministrijā saka, ka pēc trim mēnešiem braucieni būs maksas.

Pašbraucošie pasažieru autobusi veic sešus reisus dienā no autoostas Sejong City uz Ozon staciju Cheongju pilsētā laikā no 12:00 līdz 16:00 pēc vietējā laika. Pašpiedziņas autobusus var izmantot tikai no pirmdienas līdz piektdienai. Brauciena laikā ir astoņas pieturas.

Avots: Koreatimes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top