Tehnoloģijas

Drons “Dobrynya”, kuru Krievijas militāristi prezentēja kā savu progresīvo izstrādi, atkal izrādījies Aliexpress produkts

 

Drons "Dobrynya", kuru Krievijas militāristi prezentēja kā savu progresīvo izstrādi, atkal izrādījies Aliexpress produkts

Bezpilota lidaparāts “Dobrynya”, kuru Krievijas militāri rūpnieciskais komplekss prezentēja kā savu progresīvo izstrādi, ir izrādījies ķīniešu drons.

Krievu izstrādātāji pieķerti kārtējā maldināšanā. “Dobrynya”, ko nesen prezentēja Almaz-Antey,  izrādījās ķīniešu bezpilota lidaparāta kopija no AliExpress veikaliem. Šajā gadījumā sašutumu izrāda pat krievu propogandas kanāli.

Krievijas valsts koncerns Almaz-Antey “Dobrynya” prezentēja kā lidaparāta “Mavic” analogu, ko plaši izmanto Ukrainas bruņotie spēki. Darbs pie “jaunuma” it kā ilga 4 mēnešus. Rezultātā krievi ieguva dronu, kas neatšķiras no ķīniešu lidaparāta iFlight Nazgul5 Evoque F5 F5X, kurš nopērkams AliExpress veikalos par aptuveni 500 eiro.

Krievu propagandists “militārais komandieris” Romāns Saponkovs bija ārkārtīgi sašutis par notiekošo. Viņš norādīja, ka drīzumā koncerns sāks pārdot ķīniešu “Dobrynya” Krievijas armijai par aptuveni četras reizes augstāku cenu –  2100 dolāriem. “Izskatās, ka šis ir ķīniešu sacīkšu kopteris par 34 tūkstošiem rubļu… Viņi tikko pielika savu korpusu. Sasodīts …. Valsts rūpes. Pērciet bezpilota lidaparātu vietnē Aliexpress un nododiet to kā izstrādi, kuras pamatā ir vietējie komponenti ,”  rakstīja propagandists.

Saponkovs arī apliecināja, ka solījumi par Mavic analogu nav patiesi. “Lai jūs saprastu, šis ir sacīkšu drons. Tas nav piemērots izlūkošanai (signāls ir pārtverams, nav sistēmas arhivēšanas, slikta kamera, sakaru traucējumu gadījumā drons neatgriezīsies pacelšanās punktā), tas nav Mavic aizstājējs“, rakstīja Saponkovs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top