Tehnoloģijas

Vai Google servisi atgriezīsies Huawei viedtālruņos?

Vai Google servisi atgriezīsies Huawei viedtālruņos?

 

Kompānija Google lūdz ASV valdībai atļaut atjaunot sadarbību ar Ķīnas Huawei.

Kas zināms par to

Android produktu vadības viceprezidents Sameer Camat žurnālistiem apstiprinājis, ka kompānija Google vērsusies pie Baltā nama ar lūgumu atļaut atjaunot sadarbību ar Huawei.

Acīmredzot – atbildes no varas iestādēm vēl nav, un nav zināms – kad būs.

Atgādinām, ka sankciju dēļ Google nevar sertificēt un iepriekš instalēt savas lietotnes jaunajos Huawei viedtālruņos. Bet dažām kompānijām valdība tomēr ļāva turpināt sadarbību: piemēram, Microsoft saņēma licenci un tagad var piegādāt progammatūru Windows Huawei klēpjdatoriem.

Taču tagad rodas jautājums – vai pozitīva lēmuma gadījumā Huawei neatteiksies no Google servisiem? Kompānijai jau ir sava operētājsistēma Harmony OS, lietotņu veikals AppGallery, kā arī servisu kopums Huawei Mobile Services, kurus tā aktīvi reklamē un naudu tam nežēlo. Pirms dažām dienām notika virtuālā asistenta Huawei Assistant globālā palaišana, kura ietvaros lasāmas arī mūsu ziņas lietotnē SQUID. AppGallery jau ir 1,3 miljoni reģistrētu izstrādātāju, vairāk nekā 55 tūkstoši lietotņu un aptuveni 400 miljonu aktīvo lietotāju mēnesī 170 pasaules valstīs.

Avots: Androidauthority

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top