Tehnoloģijas

Pasaules rallija čempions Rērls: Jaunais “Cayenne” maina SUV jēdziena nozīmi

Pasaules rallija čempions Rērls: “Jaunais “Cayenne” maina SUV jēdziena nozīmi”

Pirms nodošanas sērijveida ražošanai, “Porsche” veic pēdējo jaunās augstas veiktspējas “Cayenne Coupé” versijas testēšanu un optimizēšanu. Kamuflāžā tērpto auto prototipu Vācijas “Formula 1” sacīkšu trasē izmēģināja arī divkārtējais pasaules rallija čempions un “Porsche” zīmola vēstnesis Valters Rērls, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Jaunā modeļa ienākšana tirgū ir gaidīts notikums, jo šā gada pirmajā ceturksnī “Cayenne” bija pircēju otrais iecienītākais “Porsche” modelis visā pasaulē, ko apsteidza “Macan”. Savukārt Latvijā 2021. gada pirmajos piecos mēnešos pircēji bija visbiežāk devuši priekšroku tieši “Cayenne” modeļiem, iegādājoties 32 eksemplārus.

Lai arī augstās veiktspējas “Cayenne” vizuālās detaļas joprojām slēpj melnā kamuflāža, Valters Rērls varēja pilnībā pārbaudīt modeļa braukšanas dinamikas potenciālu. Izteiksmīgas skaņas pavadībā, ko nodrošina jaunā titāna izplūdes sistēma, ar centrā izvietotiem uzgaļiem, “Porsche” zīmola vēstnieks veica vairākus Hokenheimringas trases apļus.

“Automobilis saglabā pārsteidzošu stabilitāti pat asos līkumos, un iebraukšana tajos ir ārkārtīgi precīza. Turklāt ir sajūta, ka jūs sēžat kompaktā sporta auto, nevis lielā SUV,” secināja Rērls.

Pēc viņa vārdiem, jaunais “Cayenne” ir milzīgs solis uz priekšu, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem. “Šis automobilis pārveido ierastā SUV jeb apvidus auto jēdziena nozīmi,” piebilst pasaules rallija čempions.

Pasaules rallija čempions Rērls: “Jaunais “Cayenne” maina SUV jēdziena nozīmi”

Daudzpusība un praktiskums no pašreizējā “Cayenne Coupé”

Lai uzsvērtu jaunā modeļa augsto veiktspēju, kas ir labākā savā klasē, “Porsche” koncentrējās uz automašīnas pielāgošanu tieši koplietošanas ceļiem. Vienlaikus netika ietekmēts braukšanas komforts vai izmantojamība ikdienā.

Modeļa pamatā ir pašreizējais “Cayenne Turbo Coupé”, kas pielāgots un izstrādāts tā, lai nodrošinātu augstākā līmeņa garenisko un sānisko dinamiku. “Veiktspēja, kādu jūs sagaidāt no “Porsche” automobiļa, apvienojumā ar izmantojamību ikdienā un daudzpusību – tas raksturo “Cayenne” jau kopš šī modeļa debijas 2002. gadā,” saka Rērls.

Sevišķi dinamisks bija pirmais “Cayenne Turbo S”, kas 2006. gadā uzrādīja pirmšķirīgu 383 kW (521 ZS) jaudu, un GTS modeļi, kas bija īpaši pielāgoti sportiskai braukšanai, sākot no 2007. gada. “Tie bija bezceļu automobiļi, kuri spēja braukt kā sporta auto – tolaik tā bija īsta sensācija,” piebilst Rērls, atceroties pirmās paaudzes “Cayenne”, kurus “Porsche” dēvēja par “E1”.

Pasaules rallija čempions Rērls: “Jaunais “Cayenne” maina SUV jēdziena nozīmi”

Veiktspējai pielāgotas šasijas un kontroles sistēmas

Papildus vairākiem citiem šasijas un kontroles sistēmu uzlabojumiem, jaunā “Cayenne” modeļa vadību būtiski atvieglo “Porsche” dinamiskā šasijas kontrole (PDCC), kas ir aktīva virsbūves sasveres stabilizācijas sistēma ar jauniem un uz veiktspēju orientētiem uzstādījumiem.

“PDCC vienmēr saglabā virsbūves līdzsvaru un stabilitāti, pat ļoti ātri izbraucot līkumus,” skaidro “Porsche” testa braucējs Larss Kerns, kurš augstas veiktspējas modeļa izstrādē piedalījies jau no paša sākuma.

Automobiļa vadību uzlabo arī pilnībā pārveidotā priekšējā ass. “Salīdzinot ar “Cayenne Turbo Coupé”, priekšējie diski tagad ir par 1,27 cm platāki, bet negatīvais sagāzums palielināts par 0,45 grādiem, lai nodrošinātu lielāku saskares virsmu 22 collu sporta riepām, kas izstrādātas īpaši šim modelim,” atklāj Kerns, kurš aicināja Valteru Rērlu veikt testa braucienus Hokenheimā.

Video – Jaunais “Cayenne” maina SUV jēdziena nozīmi

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top