Visas ziņas

Kāpēc uz Zemes nekad nav bijuši un nekad nebūs milzu cilvēki goliāti

Kāpēc uz Zemes nekad nav bijuši un nekad nebūs milzu cilvēki goliāti

Miljoniem cilvēku visā pasaulē tic dažādām sazvērestības teorijām, kuras ar katru dienu kļūst arvien vairāk. Dažas no tām izklausās pat mežonīgas – piemēram, 2020. gadā plaši izplatījās baumas, ka Holivudas aktieri regulāri pulcējas slepenā salā un dzer bērnu asinis. Daži cilvēki patiesi tic, ka dažādas valdības slēpj no iedzīvotājiem informāciju par citplanētiešiem. Pastāv arī sazvērestības teorijas, kas vēsta, ka vakcinācija izraisa autismu un to var izmantot, lai “čipētu” iedzīvotājus.

2000. gados daudzos laikrakstos parādījās ziņa, ka arheologi Indijā atraduši senu milžu skeletus, kuru augstums sasniedzis pat 15 metrus. Taču tādi cilvēki nevarēja eksistēt, un viņi nekad nebūs arī nākotnē – tas vienkārši ir pretrunā ar fizikas likumiem.

Senie milži Zemes vēsturē

Ziņas par to, ka senos laikos uz Zemes dzīvojuši milži, popularitāti ieguva 2007. gadā. Tad Indijas laikrakstā Hindu Voice bija nopublicēts raksts par to, ka zinātnieki vietējā tuksnesī atraduši 12 metrus garu cilvēku skeletus. Rakstā bija teikts, ka pētījumus veikuši Nacionālās ģeogrāfijas biedrības eksperti ar armijas atbalstu – iespējams, šis precizējums ziņai piešķīra reālisma.

Fotogrāfijas no izrakumu vietas izskatījās iespaidīgas, jo zinātnieki esot blakus tiem salīdzināšanai novietojuši parastu cilvēku skeletus. Lasītājus satrauca doma, ka kādreiz mūsu planētu apdzīvoja milži, kuri viegli varēja izraut pat kokus no saknēm. Ziņas par seniem milžiem bija ļoti labi savijušās ar indiešu mitoloģiju – leģendas vēsta, ka uz Zemes patiešām esot bijuši milži, bet tie esot iznīcināti, jo pretojušies dieviem.

Senie milži Zemes vēsturē

Pirms vairākiem gadu desmitiem daudzi cilvēki nezināja par tādu grafisko redaktoru kā Adobe Photoshop pastāvēšanu, un par neironu tīkliem tajos laikos neviens nevarēja pat sapņot. Tāpēc tikai retais apšaubīja publicēto fotogrāfiju patiesumu, un tās sāka aktīvi publicēt internetā un laikrakstos.

Šodien, kad pasaulē ir daudz viltus ziņu, gandrīz ikviens var atpazīt viltus fotoattēlu. Pat aplūkojot Indijas milžu attēlus, var viegli saprast, ka tā ir datorgrafika.

Tā arī izrādījās – bildes tika ņemtas no vietnes, kurā “fotošopa” cienītāji dalījās ar saviem labākajiem darbiem. Attēlu ar senajiem milžiem autors bija viens no konkursa par tēmu “Arheoloģiskās anomālijas” uzvarētājiem. Šie darbi nonāca žurnālistu rokās, kuri uzrakstīja rakstu par “sensacionālo atklājumu”. Tomēr vēlāk laikraksta “Hindu Voice” redaktors apliecināja, ka patiesībā viņu tīmekļa vietnē tika publicēts nevis maldinošs raksts, bet gan atreferējums.

Kāpēc pasaulē neeksistē milži

Saskaņā ar IFL Science milži nekad nevarētu eksistēt uz Zemes, un tie nekad neparādīsies mūsu vidū arī nākotnē, jo tas ir pretrunā ar fizikas likumiem. Saskaņā ar kvadrātveida kuba likumu, palielinoties objekta izmēram, tā tilpums palielinās ātrāk nekā virsmas laukums. Tas izklausās sarežģīti, tāpēc šī raksta ietvaros mums jāsaprot viena lieta – ja kāds dzīvs objekts būs pārāk liels, tā kauli vienkārši nespēs izturēt šo milzīgo masu un vienkārši sabruks.

Roberts Vadlovs

Roberts Vadlovs ar ģimeni gadu pirms nāves. Fotogrāfijā viņš bija 21 gadu vecs

Cilvēka maksimālais augums ir aptuveni 2,5 metri. Cilvēkiem ar šādu augumu var būt lielas grūtības dzīvē. Zemes vēsturē visagarākais cilvēks bija Roberts Vadlovs, kurš bija 2,7 metrus garš. Viņam nācās valkāt īpaši viņam pielāgotas drēbes un staigāt ar spieķi, jo viņa svars acīmredzami pārsniedza viņa kaulu izturību. Viņš nomira, jo pārvietojoties ar kruķiem viņam izveidojās nopietns iekaisums, kas izraisīja sepsi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top