Tehnoloģijas

Lietuva investēs 36 miljonus eiro, lai iegādātos dronus, tostarp Switchblade

Lietuva investēs 36 miljonus eiro, lai iegādātos dronus, tostarp Switchblade

Lietuva ir gatava investēt bezpilota lidaparātu iegādē. Aizsardzības departaments ir uzsācis mazgabarīta dronu iegādes procesu.

Lietuvas Aizsardzības departaments ir veicis bezpilota lidaparātu tirgus izpēti. Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, Lietuvas valdība bezpilota lidaparātu iegādei paredzējusi atvēlēt aptuveni 36 miljonus eiro. Valsts vēlas pasūtīt deviņus “mazo dronu” kompleksus un 26 “minidronu” kompleksus.

Aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks sacīja, ka bezpilota lidaparātu iegāde būtiski palielinātu militārās izlūkošanas spējas, jo Lietuvai pašlaik nav bezpilota lidaparātu, kas to spētu. Kādus dronus Baltijas valsts vēlas iegādāties, pagaidām nav zināms. Taču Aizsardzības ministrija apstiprina, ka Lietuva bez uzbrukuma bezpilota lidaparātiem vēlas iegādāties arī Switchblade dronus. Tie ļaus veikt precīzus triecienus pret ienaidnieka pozīcijām līdz 10 km attālumā.

Dronu iegāde ir daļa no Lietuvas valsts aizsardzības stiprināšanas plāna. Kopumā Viļņa ir gatava investēt vienu miljardu eiro militārās tehnikas iegādei no ASV un Vācijas.

Avots: LRT

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top