Visas ziņas

Lietuvas centrālā banka atļāvusi kriptovalūtu investīciju fondus

Lietuvas centrālā banka atļāvusi kriptovalūtu investīciju fondus

Pagājušajā nedēļā Lietuvas Centrālā banka publicēja dokumentu, kurā iepazīstināja ar jaunām pieejām saistībā ar kriptovalūtām. Tostarp banka oficiāli pārskatīja pozīciju attiecībā pret ICO un digitālajiem aktīviem. Bankas paziņojumā teikts, ka tā plāno sniegt finanšu tirgus dalībniekiem “vienotus spēles noteikumus”.

  1. gada oktobrī banka pirmoreiz publicēja paziņojumu ar oficiālu viedokli par ICO un digitālajiem aktīviem. Dokumentā tika teikts, ka finanšu tirgus dalībniekiem ir tiesības dibināt investīciju fondus virtuālajiem aktīviem, kā arī tika sniegti virtuālo aktīvu izmantošanas parametri maksājumos.

Centrālās bankas pēdējā paziņojumā teikts, ka, lai gan resors nav pārskatījis savus fundamentālos principus, turpmāk tā ļauj profesionāliem investoriem veidot fondus – tostarp digitālo aktīvu fondus.  Jaunās politikas ietvaros biržām atļauts arī īstenot privātu kompāniju saņemto kripto maksājumu apstrādi lokālā fiat valūtā.

Tomēr pastāv konkrētas atrunas: finanšu tirgus dalībniekiem aizliegts pieņemt digitālos aktīvus ar atmaksas prasību ar procentiem vai bez tādiem. Turklāt finanšu tirgus dalībniekiem aizliegts izsniegt virtuālos aktīvus kredītā un pieņemt virtuālos aktīvus kā nodrošinājumu, izņemot tos gadījumus, kad tos var uzskatīt par vērtspapīriem.

Banka uzsvēra, ka finanšu tirgus dalībniekiem ir pienākums nodalīt savus tradicionālos finanšu servisus no darbības, kas saistīta ar digitālajām valūtām, un nevajadzētu sniegt ar kriptovalūtām saistītus pakalpojumus.

Pēc visa spriežot – centrālās bankas paziņojums veikts pēc reglamentējošā semināra rezultātiem, kas notika pērnā gada oktobrī ar mērķi izskatīt ICO “draudus un potenciālos labumus” Lietuvas ekonomikai. ICO gaitā piesaistīto līdzekļu apmērs (apmēram 567 milj. $) pieprasīja pastiprināt pasākumus, kas vērsti uz krāpšanas novēršanu šajā sfērā. Semināra gaitā tika paziņoti dati par to, ka Lietuva ir pasaules līdere pēc ICO tirgus pieauguma tempiem (350%).

  1. gada aprīlī Lietuvas Centrālā banka paziņoja, ka izskata iespēju emitēt savu digitālo valūtu. Pašreiz banka ir projekta LBChain attīstības otrajā stadijā – iniciatīvas, kurai jāatbalsta kompānijas, kas izstrādā blockchain produktus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top