Visas ziņas

Lietuvas Finanšu Ministrija plāno sagatavot grozījumus likumos par kriptonozares kompāniju darbību

Lietuvas Finanšu Ministrija plāno sagatavot grozījumus likumos par kriptonozares kompāniju darbībuKā ziņots 8. aprīļa The Baltic Times, Lietuvas Finanšu Ministrija plāno ieviest grozījumus likumos par kriptonozares kompāniju darbību.

Lietuvas Finanšu Ministrija vēlās ieviest lielāku tiesisku skaidrību to kompāniju darbībā, kas ir saistītas ar kriptovalūtas apmaiņas platformām, kriptomaku operatoriem, kā arī sākotnējiem koinu piedāvājumiem (ICO).

Ieviešot noteiktas tiesiskās prasības šajā nozarē, būs iespējams nodrošināt efektīvu politiku cīņai pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un terorisma finansēšanu, kā arī garantēt pienācīgu patērētāju aizsardzības līmeni.

Jaunie grozījumi paredz, ka kriptonozares kompānijām ir jābūt reģistrētām Reģistru Centrā, lai varētu darboties juridiskā statusā. Kompānijām būs arī jāievēro likums par Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanu, kā arī ir stingri jāievēro likums attiecībā uz principu “Pazīsti savu klientu”, tajā skaitā arī jāziņo par liela apjoma finanšu darījumiem Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestam (FCIS).

Kā ziņots The Baltic Times, ja darījuma summa pārsniegs 1000 eiro (1,120 ASV dolārus), operatoriem būs jāindentificē lietotājus un jāpārbauda to identitāti, pirms pakalpojuma sniegšanas.

Finanšu Ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktore Sigitas Mitkus uzsvēra, ka finanšu darījumu limita noteikšana būs jauna prakse saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu.

Kā norādīja S. Mitkus, Lietuva varētu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kas ievēro Finanšu darījumu darba grupas rekomendācijas un piemēro prasības ne tikai attiecībā uz kriptovalūtas – fiat valūtas konversiju, bet arī attiecībā uz internālo kriptovalūtas tirdzniecību.

Šī gada sākumā Lietuvas Banka ir izdevusi atjauninātu dokumentu par tās oficiālo nostāju attiecībā uz kriptovalūtu un sākotnējiem koinu piedāvājumiem (ICO), apgalvojot, ka finanšu tirgus dalībniekiem joprojām ir atļauts saņemt maksājumus tikai tradicionālajā fiat valūtā un ir aizliegts saņemt samaksu kriptovalūtā.

Marta sākumā Finanšu darījumu darba grupa izdeva provizoriskas vadlīnijas attiecībā uz kriptovalūtu, mudinot valstis novērst nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un terorisma finansēšanu, kā arī kriptonozarē nodrošināt licencēšanu un pielāgot “Pazīsti savu Klientu” principu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top