Tehnoloģijas

Lockheed Martin nodemonstrē iznīcinātāja F-16 Viper Block 70/72 īsu video ieskatu

Lockheed Martin demonstrē iznīcinātāju F-16 Viper Block 70/72

ASV uzņēmums Lockheed Martin ir publicējis fotogrāfiju ar  iznīcinātāju F-16 Fighting Falcon, kas ir izgatavots Dienvidkarolīnas rūpnīcā.

Galvenā F-16 iznīcinātāju ražotnes mājvieta bija Teksasā, taču vēlāk tā tika pārcelta uz Grīnvilas pilsētu Dienvidkarolīnā. Tas ir saistīts ar pieaugošo pieprasījumu pēc piektās paaudzes F-35 Lightning II iznīcinātājiem.

Dienvidkarolīnas rūpnīcā Lockheed Martin ražos Viper iznīcinātājus Slovākijai, Bulgārijai, Jordānijai un Taivānai, kā arī vēl kādam nenosauktam pasūtītājam. Ir zināms, ka Bulgārija ir pasūtījusi divas iznīcinātāju partijas (katrā pa 8 iznīcinātājiem).

Pirmais iznīcinātājs, kas tika radīts jaunajā rūpnīcā, ir F-16 Viper Block 70/72. Šis iznīcinātājs ir paredzēts Bahreinas gaisa spēkiem, un iznīcinātāja nodošana Bahreinas gaisa spēkiem ir paredzēta 2023. gadā. Nākamā gada pirmajā ceturksnī Edvardsas gaisa spēku bāzē Kalifornijā notiks iznīcinātāja lidojumu testi.

F-16 Viper Block 70/72 ir aprīkots ar radiolokācijas antenu AN/APG-83 ar aktīvu fāzes antenas režģi, ko ir izstrādājis uzņēmums Northrop Grumman. Iznīcinātājam būs arī jauns Raytheon borta dators, informācijas apmaiņas sistēma Link 16, sadursmju novēršanas sistēma un būs uzlabota elektroniskā kaujas stacija. Block 70/72 iznīcinātājs ir aprīkots ar General Electric F110-GE-129 dzinēju.

;

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top