Mainings

Novecojušie ASICi Šeņdžeņā uzkrāj putekļus

 

Kriptovalūtu ieguve ir kļuvusi grūtāka un mazāk ienesīgaKriptovalūtu ieguve ir kļuvusi grūtāka un mazāk ienesīga. ASIC maineri visu laiku tiek uzlaboti. Bet kas notiek ar vecajiem? Ķīnas maineri Šeņdžeņā ir atteikušies no simtiem nederīgu asiku, kurus viņi pat nevar pārdot – saskaņā ar rakstu vietējā mediju avotā tech.qq.com.

Situācija Šeņdžeņā

Tas ir skumjš stāsts par mainiga tirgu Guandunas provincē, Šeņdžeņā. Asiki ir salikti aiz tirdzniecības kioskiem un tiek pārdoti par divām trešdaļām no to sākotnējās cenas. Kāds tirgotājs teicis, ka bizness plauka pagājušajā gadā, bet tagad ir grūti pārdot pat asiku rezerves daļas.

Šeņdžeņas iedzīvotājs Lī Čenčžens pagājušā gada beigās aizgāja no darba kompānijā un investēja mainingā, neraugoties uz savas ģimenes iebildumiem. Viņš nopirka aptuveni simts mainerus.

Tomēr drīz vien viņš konstatēja, ka viņa jaunās mašīnas jau ir novecojušas un maininga sarežģītība ir pieaugusi. Viņa asikiem bija nepieciešama modernizācija, bet viņš to nevarēja atļauties.

Līdz jūnijam viņa peļņa samazinājās par 90 procentiem. Viņa brālis, kurs nodarbojās ar to pašu, zaudēja visu.

Kad Lī nolēma iekārtas pārdot – viņš saprata, ka tās nevienam vairs nav vajadzīgas. Līdz šim viņš ir pārdevis tikai divas – un arī ar atlaidi. Kāds cits cilvēks analogā situācijā – Jao Sjui – sāka izjaukt savus ASICus un pārdot komponentus atsevišķi, lai pēc iespējas vairāk atlīdzinātu savus zaudējumus.

Saskaņā ar Trustnodes teikto – bitkoina ieguves sarežģītība tikai šogad ir pieaugusi sešas reizes, bet naudas atlīdzība par pabeigtu bloku kritusies četras reizes. Tā rezultātā ASIC ierīču ražotāji arvien pilnveido savu produkciju.

Bitkoina hashrate

Bitkoina hashrate

Tomēr tas ir Mūra likuma iemiesojums ar nopietnām ekonomiskām sekām; cilvēki izmanto ASIC naudas pelnīšanai, bet ASIC jaunās paaudzes padara iepriekšējos par novecojušiem.

Bruņošanās sacensības

Piemēram – septembrī Ebang Communication laida klajā jaunās paaudzes ierīces, kas var apstrādāt no 30 līdz 44 trilj. hash sekundē. Un šai spēlē viņi sacenšas ar  Bitmain un Canaan Creative.

Kompānijas Bitmain ģenerāldirektors Džihans Vū pagājušajā mēnesī Pasaules samitā Digital Mining Tbilisī paziņoja: “Ja kāds nākotnē uztaisīs labāko čipu, tad mēs uztaisīsim vēl labāku –  Bitmain turpinās pasaulē labāko ASICu izstrādi”. 

Kriptovalūtu ieguves rentabilitāte tikai kritīsies, kamēr cena nepaaugstināsies būtiski. Dabiska atbilde ir iekārtu modernizācija un cīņa par iespējami lielākas tirgus daļas kontroli, bet ar lielo konkurentu skaitu, kuri aizvien iziet tirgū – viss var nonākt līdz punktam, kad ienesīgums vairs nebūs iespējams.

Jāatzīmē, ka Bitmain ir diversificēts – piemēram, viņi investē tādās lietās kā AI un reklāma. Bet viņu sapņi par starptautisku ekspansiju ir dabūjuši ciest Ķīnas un Amerikas iedragāto attiecību dēļ; augustā valsts vadītājs ieviesa jaunus augstākus tarifus ķīniešu elektroniskajām precēm.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top