BitCoin

Programmētājs, kurš par bitkoiniem nopirka picu, pastāstījis vairāk par Satoši Nakamoto

Programmētājs, kurš par bitkoiniem nopirka picuProgrammētājs Lazlo Hanešs, kuru visa kriptovalūtu pasaule pazīst kā cilvēku, kurš par 10000 bitkoiniem nopirka divas picas, pastāstījis par savu darba pieredzi ar Satoši Nakamoto bitkoina izveidē.

Neskatoties uz bitkoina plašo popularitāti un tā milzīgo vērtību, tā izveidotāja personība nav skaidri zināma. Neviens pat nezina – vai tas ir viens cilvēks vai arī vesela komanda. Tomēr viņš komunicēja ar citiem bitkoina izstrādātājiem, rakstīja komentārus dažādos forumos un uzrakstīja white paper. Hanešs pastāstīja par to, ka sazinājās ar noslēpumainu Nakamoto 2010. gadā un izpildīja viņa uzdevumus.

“Mūsu komunikācija bija diezgan dīvaina. Es, protams, uzskatīju bitkoinu par satriecošu izgudrojumu un ļoti vēlējos piedalīties tā izstrādē, bet man bija arī pastāvīgais darbs. Bet Nakamoto kungs sūtīja man vēstules tādā garā kā – “tu vari izlabot šo kļūdu?” vai “vai vari to izdarīt?” Kādā brīdī es viņu piebremzēju un teicu, ka vispār es pie viņa nestrādāju, un viss mans darbs ir pilnībā neapmaksāts”.

Lazlo šķita, ka Satoši ir paranoiķis: viņš ļoti pārdzīvoja, ka ar bitkoina programmatūru kaut kas varētu noiet greizi. Tagad to atceroties, programmētājs atzinis, ka šī paranoja bija pilnībā pamatota, galu galā, ja kaut kas notiktu nepareizi – bitkoina tagad nebūtu.

Sākumā Hanešs jautāja Nakamoto par dažādām bitkoina koda īpatnībām, tomēr tas uz jautājumiem atbildēja diezgan ilgi, un tas vienmēr bija nedēļas beigās. Toreiz programmētājs domāja, ka Satoši paralēli strādā arī ar citiem projektiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top