Tehnoloģijas

Salvadoras prezidents Naibs Bukele ir atstājis amatu

Salvadoras prezidents Naibs Bukele ir atstājis amatu

Salvadoras prezidents, kurš valstī ieviesa bitcoin par likumīgu maksāšanas līdzekli, ir paziņojis par atkāpšanos no amata.

Lēmuma iemesls ir viņa vēlme piedalīties kā kandidātam prezidenta vēlēšanu kampaņā, kuras rezultāti būs zināmi 2024. gada februārī. Saskaņā ar valsts konstitūciju Salvadoras prezidents Naibs Bukele (Nayib Bukele) lūdza Likumdošanas asamblejas atļauju un atkāpās no amata uz sešu mēnešu atvaļinājumu.

Tieši tik ilgs laiks paies līdz jaunā prezidenta inaugurācijai. Uzrunājot Likumdošanas asamblejas locekļus, Bukele sacīja, ka joprojām uzskata, ka Salvadoras valdība ir rīkojusies pareizi, pieņemot lēmumu padarīt bitcoin par likumīgu maksāšanas līdzekli, un izveidojot Bitcoin City – centru, ko darbina ar ģeotermālo enerģiju no vulkāna.

Salvadoras iedzīvotājiem ir jāizlemj, vai viņi turpinās veidot jaunu Salvadoru, vai arī vēlas atgriezties pagātnē. Neraugoties uz Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda negatīvo novērtējumu, valsts iedzīvotāji tagad praktiski visur var norēķināties ar bitcoin,” paziņoja Bukele.

Viena no galvenajām Bukeles valdības finanšu stratēģijām ir bijusi valsts investīcijas BTC. Naibs Bukele uzskata, ka valsts investīcijas pirmajā kriptovalūtā ir nesušas peļņu pēc nesenā bitcoin vērtības pieauguma.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top