Tehnoloģijas

“Tele2” ierindojas pirmajā vietā “Financial Times” veidotajā topā “Eiropas Klimata Līderi 2023”

“Tele2” ierindojas pirmajā vietā “Financial Times” veidotajā topā “Eiropas Klimata Līderi 2023”

“Tele2 AB” grupa ir ierindojusies pirmajā vietā starp 500 uzņēmumiem “Eiropas Klimata Līderi 2023” (Europe’s Climate Leaders 2023) topā, ko veido biznesa izdevums “Financial Times” sadarbībā ar statistikas portālu “Statista”. Šī saraksta pirmajās trīs vietās atrodas telekomunikāciju uzņēmumi.

“Financial Times” sadarbībā ar “Statista” šādu topu veido trešo reizi. To veido, aprēķinot uzņēmumu sniegumu emisiju samazināšanā 1. tvērumā (emisijas, kuras rodas no uzņēmumam piederošajiem transportlīdzekļiem un ēkām) un 2. tvērumā (emisijas, kuras rodas no saņemtās un patērētās elektroenerģijas, apkures vai dzesēšanas) par laika posmu no 2016. līdz 2021. gadam. Tāpat tiek piešķirti punkti par to, cik caurskatāmi un atklāti tiek atspoguļotas 3. tvēruma emisijas (emisijas no piegādes ķēdēm), kā arī vērtēti citi rādītāji par apņemšanos samazināt emisijas, piemēram, sadarbība ar vides veiktspējas uzraudzības organizāciju “CDP” un iniciatīvu “Science Based Targets”, kas novērtē emisiju samazināšanas plānus.

“Rūpes par klimatu “Tele2 AB” grupai ir svarīga biznesa stratēģijas sastāvdaļa, tādēļ uzņēmums izvirzījis mērķi līdz 2035. gadam sasniegt emisiju nulles līmeni (Net-Zero Standart). Lai arī vēl ir daudz darāmā, lai šo mērķi sasniegtu, šī atzinība rāda, ka esam uz pareizā ceļa,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Tele2” klimata mērķi, kas ir jāsasniedz līdz 2035. gadam:

  • samazināt 1. tvēruma jeb tiešās emisijas un 2. tvēruma jeb netiešās emisijas par 100 % līdz 2029. gadam, par atskaites punktu ņemot 2019. gadu;
  • samazināt 3. tvēruma jeb netiešās emisijas (loģistika, atkritumi, iepirktie pakalpojumi un preces u.c.) par 60 %, rēķinot uz vienu abonementu, līdz 2029. gadam, par atskaites punktu ņemot 2019. gadu;
  • līdz 2035. gadam uzņēmuma vērtību ķēdē jeb darbību kopumā, ko uzņēmums veic no izejvielu iegādes līdz produktu vai pakalpojumu piegādei tirgū, sasniegt nulles līmeņa emisijas.

Ar “Financial Times” un “Statista” veidoto “Eiropas Klimata Līderi 2023” topu var iepazīties šeit.

Par “Tele2”

“Tele2” ir multipakalpojumu uzņēmums cilvēkiem, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā, augstākā līmeņa apkalpošanu un plašu pakalpojumu klāstu – mobilos sakarus, mājas internetu, viedierīces, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. “Tele2” ir viens no mīlētākajiem zīmoliem Latvijā un privātpersonu izvēle numur viens mobilo sakaru tirgū. Pieslēgumu skaits “Tele2” tīklā ir vairāk nekā 1 miljons.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top