Tehnoloģijas

Microsoft un LinkedIn publicēja 2024. gada darba tendenču indeksu: trīs no četriem cilvēkiem darbā izmanto mākslīgo intelektu

Microsoft un LinkedIn publicēja 2024. gada darba tendenču indeksu: trīs no četriem cilvēkiem darbā izmanto mākslīgo intelektu

Microsoft Corp. un LinkedIn publicēja 2024. gada darba tendenču indeksu – kopīgu ziņojumu par mākslīgā intelekta stāvokli darbā ar nosaukumu, AI at work is here. Now comes the hard part” (AI ir ienācis darbavietā. Tagad sākas grūtākais). Pētījums, kas balstīts uz 31 000 cilvēku aptauju 31 valstī, darba un darbā pieņemšanas tendencēm LinkedIn platformā, triljoniem Microsoft 365 produktivitātes signālu un pētījumiem ar Fortune 500 klientiem, parāda, kā mākslīgais intelekts jau pēc gada ietekmē veidu, kā cilvēki visā pasaulē strādā, vada un pieņem darbā darbiniekus. Microsoft arī paziņoja par jaunām Microsoft 365 iekļautā Copilot iespējām, savukārt LinkedIn nodrošināja bez maksas vairāk nekā 50 mācību kursus LinkedIn Premium abonentiem, kas paredzēti visu līmeņu profesionāļiem, lai uzlabotu viņu mākslīgā intelekta prasmes*.

Lūk, apkopotie dati: 2024. gads ir gads, kad mākslīgais intelekts darbā kļūst par realitāti. Ģeneratīvā mākslīgā intelekta izmantošana darbā pēdējo sešu mēnešu laikā ir gandrīz divkāršojusies. LinkedIn novēro, ka būtiski palielinās to profesionāļu skaits, kuri pievieno mākslīgā intelekta prasmes saviem profiliem, un lielākā daļa vadītāju apgalvo, ka viņi nepieņemtu darbā cilvēku bez mākslīgā intelekta prasmēm. Taču, tā kā daudzi vadītāji ir noraizējušies, ka viņu uzņēmumam trūkst mākslīgā intelekta vīzijas, un darbinieki darbā izmanto savus mākslīgā intelekta rīkus, vadītāji ir saskārušies ar jebkuru tehnoloģiju grūtāko posmu – pāreju no eksperimentiem uz taustāmu ietekmi uz uzņēmējdarbību.

Ziņojumā uzsvērti trīs aspekti, kas katram vadītājam un speciālistam jāzina par mākslīgā intelekta ietekmi uz darbu un darba tirgu nākamajā gadā:

  • Darbinieki vēlas, lai mākslīgais intelekts tiktu izmantots darbā, un negaidīs, kamēr uzņēmumi tos panāks: 75% zināšanu jomas darbinieku jau tagad darbā izmanto mākslīgo intelektu. Darbinieki, no kuriem daudziem ir grūtības tikt līdzi darba tempam un apjomam, apgalvo, ka mākslīgais intelekts ietaupa laiku, veicina radošumu un ļauj viņiem koncentrēties uz svarīgāko darbu. Taču, lai gan 79% vadītāju piekrīt, ka mākslīgā intelekta ieviešana ir būtiska, lai saglabātu konkurētspēju, 60% apgalvo, ka viņu uzņēmumam trūkst vīzijas un plāna, kā to īstenot. Tāpēc darbinieki ņem lietas savās rokās. 78% mākslīgā intelekta lietotāju darbā izmanto savus rīkus – Bring Your Own AI (BYOAI) – un tādējādi nesaņemot priekšrocības, ko sniedz stratēģiska mākslīgā intelekta izmantošana mērogā, un pakļaujot uzņēmuma datus riskam.
  • Darbiniekiem mākslīgais intelekts paaugstina viņu kompetenču latiņu un rada jaunus karjeras griestus: Lai gan mākslīgais intelekts un darba zaudēšana daudziem ir aktuāla, dati rāda citu viedokli – trūkst kvalificētu talantu un darbinieki apsver karjeras maiņu, tāpēc tiem, kuri apgūst mākslīgā intelekta prasmes, paveras plašas iespējas. Lielākā daļa vadītāju (55%) ir nobažījušies par to, vai šogad būs pietiekami daudz talantīgu kandidātu, lai aizpildītu amata vietas, un vislielāko spiedienu izjūt kiberdrošības, inženierzinātņu un radošā dizaina jomas vadītāji. Arī speciālisti meklē talantus. 46% darbinieku visā pasaulē apsver iespēju aiziet no darba nākamajā gadā, kas ir visu laiku augstākais rādītājs kopš 2021. gada Lielās pārkārtošanās. Lai gan divas trešdaļas vadītāju (66%) nepieņemtu darbā cilvēku bez mākslīgā intelekta prasmēm, tikai 39% lietotāju ir saņēmuši mākslīgā intelekta apmācības savā uzņēmumā, un tikai 25% uzņēmumu plāno tās rīkot šogad. Tādēļ speciālisti paši uzlabo savu kvalifikāciju. Kopš pagājušā gada beigām mēs esam novērojuši 142 reižu lielāku LinkedIn lietotāju skaitu, kuri savos profilos ir pievienojuši tādas mākslīgā intelekta prasmes kā Copilot un ChatGPT, un par 160% lielāku to speciālistu skaitu, kas nav tehniskie speciālisti, bet kuri izmanto LinkedIn Learning mācību kursus, lai uzlabotu savas zināšanas par mākslīgo intelektu.
  • Mākslīgā intelekta prasmīgo lietotāju uzplaukums un to atklāsmes par nākotni: Pētījumā atklājās četri mākslīgā intelekta lietotāju tipi – no skeptiķiem, kuri mākslīgo intelektu izmanto reti, līdz prasmīgiem lietotājiem, kuri to plaši izmanto. Salīdzinot ar skeptiķiem, prasmīgie mākslīgā intelekta lietotāji ir būtiski pārorientējuši savas darba dienas, pārveidojot uztveri par uzņēmējdarbības procesiem un ietaupot vairāk nekā 30 minūtes dienā. Vairāk nekā 90% no šiem lietotājiem apgalvo, ka mākslīgais intelekts padara viņu milzīgo darba slodzi vieglāk kontrolējamu un darbu patīkamāku, taču viņi to nedara vieni paši. Pastāv 61% iespējamība, ka šie lietotāji biežāk ir dzirdējuši no sava izpilddirektora par to, cik svarīgi darbā izmantot ģeneratīvo mākslīgo intelektu, 53% biežāk ir saņēmuši pamudinājumu no vadības apsvērt, kā mākslīgais intelekts var pārveidot viņu amatu, un 35% biežāk ir saņēmuši konkrētam amatam vai funkcijai pielāgotas mākslīgā intelekta apmācības.

Microsoft arī paziņo par jauninājumiem Microsoft 365 iekļautajā Copilot, lai palīdzētu cilvēkiem sākt strādāt ar mākslīgo intelektu. Uzvednes lodziņā tiks ieviesta jauna automātiskās aizpildīšanas funkcija. Copilot turpmāk palīdzēs cilvēkiem, kuri iesākuši uzvedni, piedāvājot to pabeigt, ierosinot detalizētāku uzvedni, pamatojoties uz to, kas ir ievadīts, lai sniegtu labāku rezultātu. Ja cilvēki zina, ko viņi vēlas, bet nevar atrast pareizos vārdus, jaunā Copilot pārrakstīšanas funkcija ar vienu pogas klikšķi vienkāršu uzvedni pārvērš bagātīgā uzvednē. Catch Up ir jauna tērzēšanas saskarne, kas sniedz personisku ieskatu, pamatojoties uz nesen veiktajām darbībām, kā arī nodrošina noderīgus ieteikumus. Piemēram, Copilot atzīmēs gaidāmo sanāksmi un sniegs attiecīgo informāciju, lai palīdzētu dalībniekiem tai sagatavoties. Savukārt jaunās Copilot Lab iespējas ļaus cilvēkiem izveidot, publicēt un pārvaldīt uzvednes, kas pielāgotas viņiem, viņu konkrētai komandai, lomai un funkcijai. Šīs funkcijas būs pieejamas tuvāko mēnešu laikā.

LinkedIn arī piedāvā mākslīgā intelekta rīkus, lai jūs varētu iet kopsolī ar savas karjeras attīstību.

  • Kvalifikācijas celšanai. LinkedIn Learning piedāvā vairāk nekā 22 000 kursu, tostarp vairāk nekā 600 mākslīgā intelekta kursu, lai attīstītu spējas ģeneratīvā mākslīgā intelekta jomā, sniegtu komandām iespēju veikt uz GAI balstītus uzņēmējdarbības ieguldījumus, vai vienkārši ļaut lietotājiem saglabāt savas prasmes. Tas ietver vairāk nekā 50 jaunus mākslīgā intelekta apguves kursus, kas sniedz iespējas visu kvalifikācijas līmeņu speciālistiem. Jaunie kursi ir bez maksas un pieejami ikvienam līdz 8. jūlijam.
  • Karjeras virzībai. LinkedIn Premium abonentiem mākslīgā intelekta darbinātas personalizētās atziņas LinkedIn ziņu plūsmā par publikācijām, rakstiem vai videoklipiem (no raksta līdz komentāram) var palīdzēt cilvēkiem ikdienā virzīt viņu karjeru, sniedzot personalizētus, atbilstošus ieskatus un iespējas, tostarp idejas un darbības, ko jūs varat veikt.
  • Darba meklēšanai. Izmantojot jaunos ar mākslīgo intelektu darbināmos rīkus, lietotājs tagad dažu sekunžu laikā var novērtēt, vai ir piemērots kādam amatam, pamatojoties uz savu pieredzi un prasmēm, saņemt padomu, kā izcelties, kā arī abonenti redzēs ieteikumus, piemēram, ierosinājumus par prasmēm, ko attīstīt, citiem speciālistiem viņu tīklā, ar kuriem sazināties, un citus ieteikumus. Līdz šim vairāk nekā 90% abonentu, kuriem ir piekļuve šim rīkam, ir piekrituši, ka tas ir bijis noderīgs darba meklēšanā.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet Oficiālo Microsoft blogu2024. gada Darba tendenču indeksa ziņojumu.

Par Microsoft

Microsoft (Nasdaq „MSFT” @microsoft) rada platformas un rīkus, kuru pamatā ir mākslīgais intelekts, lai nodrošinātu inovatīvus risinājumus, kas atbilst mūsu klientu mainīgajām vajadzībām. Tehnoloģiju uzņēmums ir apņēmies padarīt mākslīgo intelektu plaši pieejamu un darīt to atbildīgi, un tā misija ir dot iespēju ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācijai uz planētas sasniegt vairāk.

Par LinkedIn

LinkedIn savieno speciālistus visā pasaulē, lai uzlabotu to produktivitāti un panākumu iespējas, un maina veidu, kā uzņēmumi pieņem darbā darbiniekus, mācās, reklamē un pārdod. Mūsu vīzija ir radīt ekonomiskās iespējas ikvienam globālā darbaspēka dalībniekam, pastāvīgi attīstot pasaulē pirmo Ekonomikas grafiku. LinkedIn ir vairāk nekā 1 miljards lietotāju, un tam ir biroji visā pasaulē.

*Kursi būs pieejami bez maksas līdz 2024. gada 8. jūlijam.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top