Mainings

Videokarte GTX TITAN V mainingā

Kompāniju Nvidia pamatoti var uzskatīt par vienu no noteicējiem maininga industrijā, neraugoties uz AMD augsto kvalitāti, tai ir izdevies šoreiz pārspēt konkurentu un piesaistīt sev maineru uzmanību. 2017.gada decembra sākumā videokaršu ražotājs prezentēja jaunu modeli ar nosaukumu GTX TITAN V. 

GTX TITAN V parametri

Simbols “V”, kas izmantots jaunās videokartes nosaukumā, nepavisam nav romiešu cipars 5, bet norāda uz to, ka ierīce uzbūvēta uz Volta jaunās arhitektūras bāzes. Tās galvenās īpatnības ir:

  • Videočipu GPU GV102 izmantošana ar 5120 kodoliem Cuda.
  • 640 skaitļošanas bloki Tensor Cores.
  • 12 Gb atmiņa, tips HBM2.

Pašlaik jau ir daudz spēļu testu, kur pieredzējuši geimeri demonstrē, cik lielā mērā GTX TITAN V ir jaudīgāka par saviem priekšgājējām. Zīmīgi, ka šī videokarte ir pirmais patēriņa produkts, kura jauda sasniegusi 15 Teraflopu. Starp citu, kompānijas iepriekšējam modelim bija tikai 12 Teraflopu. Kas vēl ir ļoti svarīgi – jaunajai GTX TITAN V ir laba 250 W termopakete, kas ir ļoti svarīgi videokartēm, kuras tiek izmantotas gan kriptovalūtu ieguvē, gan arī spēlēs.

Tagad pāriesim uz pašu svarīgāko un intriģējošāko – jaunās kartes maininga rādītājiem. Vai tā varēs veikt īstu izrāvienu GPU ieguvē vai paliks tehnoloģiju nomalē, neparādot nekādus iespaidīgus rādītājus?

GTX TITAN V mainingam

Sāksim ar videokartes testiem dažādām kriptovalūtām:

Kriptovalūta Hešreits
ETH 69 mh/s, energopatēriņš 213w
Zcash 754 sols, energopatēriņš 229w
XMR 1224, energopatēriņš 155w

Pamainot kartes veiktspēju izdodas palielināt vidēji vel par 15-20% katrai no iepriekš aprakstītajām valūtām.

Tātad, kā mēs redzam, videokarte GTX TITAN V mainingam dod pietiekami augstus rādītājus, bet vai tā būs jauna panaceja kriptovalūtu ieguves pasaulē? Visticamāk, ka nē! Kāpēc? Vienas tādas videokartes vērtība ir 3000 dolāru. Turklāt GTX 1080 Ti vidēji izmaksā apmēram 1000-1100 dolāru. Par vienas GTX TITAN V cenu var iegādāties veselas trīs GTX 1080 Ti, kas hešreitā dos 50% pieaugumu no GTX TITAN V rādītājiem.

Var pieņemt, ka nākamā Pascal līnijas videokaršu sērija dos tādus pašus rādītājus, kā Volta pārstāvji, bet tostarp cenas ziņā tā būs pieejamāka. Attiecīgi GTX TITAN V mainingam – tas ir vairāk eksperimentāls risinājums, kas praktiskā pielietojumā nevarēs dot lielu peļņu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top