Visas ziņas

“Virši” noslēdz 2023. gadu ar apjomīgām investīcijām un spēcīgiem finanšu rezultātiem

“Virši” noslēdz 2023. gadu ar apjomīgām investīcijām un spēcīgiem finanšu rezultātiem

Aizvadītājā gadā energoresursu tirgotājs un ērtas iepirkšanās veikalu tīkls “Virši” (AS “VIRŠI-A” un ar to saistītie grupas uzņēmumi) turpinājis mērķtiecīgu uzņēmuma izaugsmi, gadu noslēdzot ar 5,1 milj. eiro konsolidēto nerevidēto peļņu. EBITDA jeb uzņēmuma rentabilitātes rādītājs sasniedzis 13,7 milj. eiro, uzrādot uzņēmuma darbības vēsturē augstāko rezultātu un augot par 11,7% salīdzinājumā ar 2022. gadu.

“Izaicinošā ģeopolitiskā un ekonomiskā vidē aizvadītajā gadā uzņēmums turpināja izaugsmi, īstenojot būtiskus projektus gan tīkla paplašināšanā un modernizācijā, gan ar ilgtspēju saistītu projektu realizācijā, kā arī turpinot tirgus daļu palielināšanu degvielas, preču tirdzniecības un enerģētikas segmentos. Kopējais veikto investīciju apjoms pērn sasniedzis 17,5 miljonus eiro, kas ir būtisks ieguldījums uzņēmuma veiksmīgā attīstībā nākotnē,” uzsver Jānis Vība, “Virši” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.

Enerģētikas segmenta paplašināšana

Paplašinot un dažādojot iedzīvotājiem pieejamos elektrības iegādes risinājumus, pērnā gada septembrī “Virši” iepazīstināja klientus ar savu elektrības piedāvājumu mājsaimniecībām. Tā pamatā ir konkurētspējīgas cenas, elastīgi sadarbības nosacījumi un īpaši piedāvājumi degvielas un preču iegādei “Virši” tīklā.

“Elektrības tirdzniecības segments uzrādīja pārliecinošus rezultātus, 2023. gada laikā sasniedzot 2,4 milj. eiro bruto peļņu, kas šim biznesa segmentam ir gandrīz sešas reizes lielāka kā 2022. gadā. Kā enerģētikas uzņēmums vēlamies piedāvāt klientiem iespējami plašāku produktu un pakalpojumu klāstu, tāpēc mūsu plānos ir arī dabasgāzes piedāvājuma ieviešana klientiem, kuru plānojam piedāvāt 2025. gada laikā pēc nepieciešamās IT infrastruktūras izveides šī produkta tirdzniecībai,” saka Jānis Vība.

Ģeogrāfiskā ekspansija

Gada laikā “Virši” atvēra trīs jaunas uzpildes stacijas, kas atrodas Preiļos, Krāslavā un Olaines tuvumā. Tāpat pērn uzņēmums veica būtiskus modernizācijas darbus divās stacijās Rīgā, kas atrodas Sarkandaugavā un Satekles ielā, kā arī stacijā Zīlānos. Aizvadītā gada otrajā pusē tika uzsākta būvniecība trīs jaunām degvielas uzpildes stacijām Rīgā (Viskaļu ielā), Siguldā un Salaspilī. Uzņēmuma stratēģiskais mērķis paredz nodrošināt vismaz 90 uzpildes staciju tīkla pārklājumu līdz 2026. gada beigām, tāpēc arī šogad tīkla paplašināšana būs viena no uzņēmuma galvenajām prioritātēm. Šogad plānots spert soli arī ārpus Latvijas tirgus, uzsākot darbību Lietuvā un pavasarī atverot pirmo staciju valsts dienvidos uz A5 šosejas netālu no Marijampoles pilsētas.

Papildus jauno staciju atklāšanai, aizvadītais gads iezīmēja arī jaunu darbības modeļu un tirdzniecības kanālu izveidi – iecienīto “Virši” produktu tirdzniecību ārpus ierastās degvielas uzpildes staciju vides. Lai būtu tuvāk saviem klientiem un piedāvātu viņu iecienīto kafiju un citas ikdienā nepieciešamās preces, vasarā uzņēmums iepazīstināja iedzīvotājus ar Baltijas valstīs pirmo baristas robotu tirdzniecības centrā “Spice”, kā arī uzsāka “Viršu” kafijas tirdzniecību veikalu tīklā “top!”, savukārt rudenī Rīgas centrā, Tērbatas ielā, savas durvis apmeklētājiem vēris “Virši” veikals ar īpaši pārdomātu pārtikas un dzērienu sortimentu.

Augošas tirgus daļas

Tīkla paplašināšana un jaunu tirdzniecības vietu atvēršana likumsakarīgi atspoguļojas arī preču un degvielas tirdzniecības apjomu pieaugumā, neskatoties uz izaicinošiem tirgus apstākļiem. 2023. gadā degvielas mazumtirdzniecības apjomi pirmajos 11 mēnešos Latvijā palielinājās par 1,5% pārdoto degvielas tonnu izteiksmē, savukārt “Virši” darbības apjomi pieauga par 10,5%. Apgrozījums ērtas iepirkšanās veikalos ir pieaudzis par 22,7% jeb 8,9 milj. eiro, kā rezultātā uzņēmums turpināja palielināt savu tirgus daļu šajos biznesa segmentos.

Rūpējoties par klientu ērtībām un uzlabojot viņu pieredzi uzpildes stacijās, tika izstrādāta “Virši” mobilā lietotne. Tā palīdz autovadītājiem ietaupīt laiku un veikt apmaksu par degvielu uzreiz pie sūkņa, iekļauj visas biznesa, privātpersonu un akcionāru lojalitātes programmu priekšrocības, kā arī nodrošina īpašus piedāvājumus lietotnes lietotājiem. Mazāk nekā pusgada laikā to klientu skaits, kuri ir lejupielādējuši lietotni, sasniedzis teju 55 tūkstošus.

Rūpes par rītdienu

Veicinot energoefektivitāti un palielinot atjaunīgo enerģijas avotu īpatsvaru savā portfelī, noslēdzot 2023. gadu, gandrīz puse no “Virši” uzpildes stacijām bija aprīkotas ar saules paneļiem. 2022. gadā Koncernam izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta atbalstu elektrouzlāžu tīkla attīstībai. 2023.gada laikā Viršu tīklā noritēja aktīva lieljaudas elektrouzlāžu punktu attīstība, un pārskata gada beigās Viršu zīmola elektroauto uzlāde bija pieejama jau 14 “Virši” stacijās, ievērojami paplašinot elektrouzlādes iespējas un tādējādi veicinot gan šī ilgtspējīgā transporta enerģijas veida pieejamību, gan iedzīvotāju interesi zaļāku transportlīdzekļu iegādē. Līdz 2024. gada beigām paredzēts Viršu zīmola elektrouzlādi nodrošināt jau vairāk nekā 20 “Virši” stacijās.

Augstu vērtējot savus darbiniekus un rūpējoties par viņu labklājību esošajos augstas inflācijas apstākļos, uzņēmums divreiz pārskatījis un paaugstinājis atalgojuma likmes DUS darbiniekiem, tādējādi nodrošinot vienu no Latvijas mazumtirdzniecības tirgū konkurētspējīgākajiem piedāvājumiem.

Pilns “Virši” grupas nerevidētais finanšu pārskats ir pieejams uzņēmuma mājaslapā.

Plašāku informāciju par pērnā gada finanšu rezultātiem “Virši” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Jānis Vība, kā arī valdes locekle un finanšu direktore Vita Čirjevska sniegs vebinārā š.g. 1. martā plkst. 10:00 (latviešu valodā) un 11:30 (angļu valodā). Interesenti ir aicināti reģistrēt savu dalību šeit:

 https://nasdaq.zoom.us/webinar/register/WN_d_9KMonTTXGJ3KTuMXMPNA#/registration

Par “Virši”:

“Virši” ir strauji augošs vietējais energoresursu tirgotājs un ērtas iepirkšanās veikalu tīkls ar 29 gadu pieredzi. Šobrīd “Virši” tīklā ir 76 tirdzniecības vietas, no tām 74 degvielas uzpildes stacijas, un tīklā strādā vairāk nekā 780 darbinieki visos Latvijas reģionos. Kopš 2021. gada 11. novembra AS “Virši-A” akcijas ir iekļautas Nasdaq Riga biržas alternatīvajā̄ tirgū First North.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top