Tehnoloģijas

Coca-Cola skārdene kas izskatās sarkana, lai gan foto sastāv tikai no melniem un ziliem pikseļiem, kā tas iespējams?

Coca-Cola skārdene

Sociālajos tīklos cirkulē fotogrāfija, kurā redzama Coca-Cola skārdene, kas izskatās sarkana, lai gan sastāv tikai no melniem un ziliem pikseļiem. Kā radies šis fotoattēls un kā tas darbojas?

Coca-Cola skārdene optiska ilūzija

Lai gan pirmās šādas fotogrāfijas internetā datētas ar 2024. gada aprīli, šī fotogrāfija Japānas tīmekļa vietnē Ritsumei tika nopublicēta jau 2021. gada 4. maijā, un tajā bez šī piemēra ir vēl vairāki citi. Un visi tie ir ilustrēti ar videomateriāliem, kas palīdz saprast, kā mūsu smadzenes uztver krasas krāsu pārejas, radot krāsu, kuras patiesībā nav.

Pietuvinot attēlu, ilūzija pazūd, un jūs varat redzēt zilus un melnus pikseļus, sarkanā krāsa pazūd.

blackredcoca cola illusionzoomin A5OifoS

Optiskās ilūzijas

Optiskās ilūzijas ir uztveres triki, kas izkropļo realitāti, maldinot mūsu smadzenes. Tās rodas no tā, kā mēs apstrādājam vizuālo informāciju, liekot mums redzēt objektus citādāk, nekā tie ir patiesībā. Šīs ilūzijas var būt saistītas ar krāsu, gaismu, izmēru, perspektīvu vai kustību. Tās izmanto psiholoģijā, lai pētītu uztveri, mākslā, lai radītu iespaidīgus efektus, un dizainā, lai rastu unikālus vizuālus risinājumus. Populāri piemēri ir Mullera-Lijera ilūzija, Frāzera spirāle un Penroza neiespējamais trīsstūris.

Mīlera-Līera ilūzija

Mīlera-Lijera optiskā ilūzija rodas, vērojot ar bultiņām ierāmētus segmentus. Tie ir vienāda izmēra, bet segments ar uz āru vērstām bultiņām izskatās īsāks par segmentu ar uz iekšu vērstām bultiņām.

Mīlera-Līera ilūzija

Frāzera spirāle

Šo ilūziju sauc par Frāzera spirāli,kas nosaukta zinātnieka vārds, kurš pirmais to izpētīja. Pazīstama arī kā viltus spirāle vai ar tās sākotnējo nosaukumu – savītās auklas ilūzija. Melnu loku segmenti, kas pārklājas viens ar otru, veido spirāli, taču patiesībā tā ir koncentrisku apļu virkne.

Frāzera spirāle

Penroza neiespējamais trīsstūris

Penroza neiespējamais trīsstūris ir optiska ilūzija trīsstūra formā, kas vienlaikus šķiet savienots un atvienots, radot neiespējamas trīsdimensiju struktūras iespaidu.

Penroza neiespējamais trīsstūris

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top