Visas ziņas

Jurists tokenizējis savu darba laiku

Blokķēdes speciālists un bijušais Coinbase jurists Rubens Bramanatans nolēmis digitalizēt savu profesionālo laiku, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Viņš laidis klajā tokenus Counsel (CNSL) uz Ethereum bāzes – katrs no tiem dod  tokena īpašniekam tiesības saņemt stundu ilgu jurista konsultāciju.

Pavisam tika pārdotas divdesmit monētas, to ieņēmumi bija aptuveni 3976 $ – paziņojis Bramanatans. Pēc viņa teiktā – kopš parādīšanās tokena vērtība pieauga par 65% – no 155 $ līdz 256 USD.

Tāda volatilitāte ir strīdīgs parametrs, uzskata jurists. Viņš baidās, ka pārāk augsta cena var atstāt viņu bez pieprasījuma, savukārt zema, gluži pretēji – mazināt profesionālā laika vērtību.

Tokena pircēja tvīts, kurš iztērēja tokenu stundas konsultācijai.

Kā noformēt tādu praksi

Tamlīdzīga prakse varētu interesēt nodokļu dienestam, jo jurista klienti ir investējuši reālā aktīvā, kura cenas pieaugums ir nodrošinājis viņiem peļņu. Šīs lietas risinājums ir atkarīgs no tā, kā Bramanatana emitētais tokens tiks kvalificēts. No ASV likumdošanas viedokļa tādu tokenu var interpretēt kā tiesības uz pakalpojumu (utility) vai korporatīvās tiesības (security).
Pareizi noformējot, nevajadzētu rasties problēmām ar nodokļu dienestu. Vien no variantiem būtu uzņēmējam savā vietnē un līgumā jānorāda elektroniskā maka numurs, pēc tam jāiesniedz dokumenti attiecīgās institūcijās. Tā ir darba shēma starp “digitālajiem juristiem”, bet formāls viņu pakalpojumu apmaksas aizliegums nepastāv.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top